Хто кого купив: огляд головних банківських угод 2021 року

27 Грудня 2021

Щороку у всіх сферах відбуваються великі угоди. Банківська не виняток. Хто придбав американський підрозділ BNP Paribas? За що американський банк заплатив 7,6 млрд доларів? Banker.ua проаналізував головні світові угоди року, що минає, і розповідає про них.

Головний Telegram-канал банкірів

Канадський Bank of Montreal купив американський підрозділ BNP Paribas

Bank of Montreal націлився на покупку американського підрозділу BNP Paribas: ціна питання – $16,3 млрд.

Четвертий за величиною банк Канади Bank of Montreal має намір закрити угоду щодо купівлі американського підрозділу BNP Paribas — Bank of the West — вже до кінця наступного року. Банківська угода, яка може стати однією з наймасштабніших за останні роки, вимагатиме погодження з регуляторами.

Так, уточнюють у BNP Paribas, за допомогою цієї угоди банк розраховує на одноразове збільшення капіталу на рівні €2,9 млрд. Водночас після завершення продажу американського підрозділу BNP Paribas має намір здійснити серію зворотного викупу паперів.

Канадському Bank of Montreal ця угода допоможе розширити свою присутність у Сполучених Штатах та збільшити сукупний обсяг активів до $870 млрд. Bank of Montreal — четвертий за величиною банк Канади, тоді як у США фінустанова найбільш активно розвиває комерційний та роздрібний сегменти.

Bank of the West належить французькому BNP Paribas з 1979 року; обсяг активів банку становить близько $105 млрд, тоді як обсяг депозитів досягає $89 млрд.

Американський банк State Street купив підрозділ BBH за $3,5 млрд

Підрозділ фінансової компанії Brown Brothers Harriman & Co. (BBH) з обслуговування інвесторів продали американському State Street Corp.

За угоду повністю платять грошима, які, зокрема, отримані від розміщення нових акцій та припинення програми buyback.

За рахунок цієї покупки State Street зможе розширити свою діяльність поза США на нових ринках. Серед них — Японія, Люксембург, Ірландія та країни Латинської Америки.

Пересічні співробітники та керівники BBH Investor Services увійдуть до штату State Street.

Очікується, що прибуток State Street у розрахунку на акцію зросте за підсумками першого року після завершення покупки.

Британський банк HSBC купив дочірнього страховика AXA у Сінгапурі за $575 млн

Французька страхова компанія AXA уклала угоду з HSBC Insurance (Asia-Pacific) Holdings щодо продажу AXA Insurance Pte (AXA Singapore) за 575 мільйонів доларів.

AXA Singapore — це комплексна страхова компанія, що пропонує рішення в галузі L&S, Health та P&C для 1 мільйона клієнтів. У Сінгапурі компанія займає 8-е місце в секторі страхування життя з часткою ринку 2% та 5-е місце зі страхування майна з часткою ринку 4%.

Продаж AXA Singapore HSBC, за оцінками, призведе до негативного впливу на чистий прибуток у розмірі 160 мільйонів євро.

«Ми працюємо відповідно до стратегії Групи та фокусуємося на основних ринках, де у нас є глобальний розмір, присутність у потрібних бізнес-сегментах та великий потенціал для зростання.

В Азії ми маємо унікальний набір активів на усталених та високопотенційних ринках, де ми реалізуємо наше бачення, особливо в галузі охорони здоров’я та захисту, пропонуючи нашим клієнтам високоякісні продукти та послуги», — угоду прокоментував Гордон Вотсон, генеральний директор AXA в Азії та Африці.

Американський M&T Bank купив банківський холдинг People’s United Financial за $7,6 млрд

Як сказано в умовах угоди, акціонери People’s United за кожен цінний папір, що є у них, отримають по 0,118 акції M&T.

Ринкова вартість People’s United становить близько $6,7 млрд, тоді як вартість M&T, що знаходиться в Нью-Йорку, становить $19,3 млрд.

Завдяки угоді банку M&T значно легше розширюватиметься на ринку Бостона, а також зміцнити свої позиції в Нью-Йорку та Коннектикуті.

Угода стане першим поглинанням M&T з моменту придбання Hudson City Bancorp Inc. 2015 року.

M&T — один із найбільших регіональних банків на північному сході США. Як показують дані кінця 2020 року, обсяг його активів становив $142,6 млрд. На частку комерційних іпотечних позик припадає близько 40% портфеля банку.

People’s United управляє приблизно 450 підрозділами в Коннектикуті, на південному сході Нью-Йорка, у Массачусетсі, Вермонті, Нью-Гемпширі та Мені.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: