Переказ від Санти, економічна ситуація та прогноз на 2022 рік: огляд соцмереж експертів з 20 по 24 грудня

24 Грудня 2021

Цього тижня українські банкіри та експерти традиційно розмірковували про різні теми та ділилися цим із підписниками у соцмережах. Серед тем — економічна ситуація та стан зовнішньої торгівлі, платежі від імені Санти, легалізація грального бізнесу та економічні підсумки року, що минає. Banker.ua зібрав найцікавіші посади експертів за тиждень.

Головний Telegram-канал банкірів

Богдан Данилишин про економічну ситуацію та стан зовнішньої торгівлі

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин пише, що згідно з уточненими даними Держстату, ВВП України в реальному вимірі зріс на 2,7% у 3 кварталі 2021 року порівняно з відповідним кварталом минулого року (попередня оцінка – 2,4%) та на 1,5 % у порівнянні з попереднім кварталом (з урахуванням сезонного фактору):

«Домінуючу частину ВВП становлять споживчі витрати — понад 90% ВВП, зокрема приватні споживчі витрати — понад 70% (річне зростання +10%). Частка споживання на рівні більше ніж 90% ВВП утримується з 2018 року. Це відображення низького рівня доходів в економіці (найнижчого в Європі за ПКС). Доходи майже повністю спрямовуються на потреби поточного споживання, що не дає змоги сформувати адекватний обсяг заощаджень — основного внутрішнього джерела перспективного розвитку економіки».

Більше деталей у пості експерта.

Олег Гороховський про платежі від імені Санти

Співзасновник monobank Олег Гороховський розповів про функцію банку напередодні новорічних свят:

«Мій колега зі «Служби турботи» Монобанку, незважаючи на чотириразове навантаження вже п’ятий день поспіль, поговорив із нашим маленьким клієнтом, який отримав переказ від Зубної феї.

До речі, на численні прохання, ми домовилися з Сантою й він дозволив і дорослим надсилати один одному платежі від його імені. Просто виберіть емодзі Санти у коментарі до платежу».

Детальніше читайте у публікації Гороховського.

Віктор Скаршевський про легалізацію грального бізнесу

Віце-президент Української спілки промисловців та підприємців, експерт Growford Institute Віктор Скаршевський розповів про приклади гемблінгу у світі та висновки для України:

«Які висновки для України? По-перше, легалізація грального бізнесу відбувається у багатьох країнах, навіть консервативних.

По-друге, Україна перебуває у конкурентному середовищі.

По-третє, необхідно ще постаратися і зробити відповідні такі сприятливі умови, щоб, з одного боку, залучити в Україну інвесторів до грального ринку, а з іншого, направити туристичний потік в Україну з усіма супутніми вигодами для країни».

Докладніше читайте тут.

Олексій Кущ про економічні підсумки 2021 року

Експерт Олексій Кущ пише про головні економічні підсумки року, що минає, і що нам чекати в 2022-му:

«До головного негативу я б відніс, що Україна не зробила висновків із нинішньої кризи, яка носить дуже глибокий характер, не засвоїла уроки країн, що розвиваються, щодо виходу з неї.

Вихід із кризи у нас дуже пологий. Якщо в багатьох країнах він відбувається за V-подібною моделлю (глибоке падіння і такий самий зріст), у нас виходить U-модель (повільне сповзання і такий самий повільний вихід). Інфляція буде досить високою, і зараз немає жодних передумов, що вона буде суттєво нижчою, ніж цього року. Тільки у тому випадку, якщо сировинні ціни почнуть різко знижуватись.

Уся лінійка продовольства подорожчає, бо вона дуже пов’язана з енергоресурсами. Ті ж добрива подорожчають у 3-4 рази через ціну газу. Усе це вплине на продовольчі товари. Середній продовольчий індекс, на мою думку, зросте на 10-15% наступного року. Але за деякими групами товарів це зростання може становити і 40-50%».

Детальніше читайте у його пості.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: