Чи варто очікувати на зміцнення гривні в найближчі 6-12 місяців: озвучено прогноз

доллар

Найближчими днями млява девальвація української нацвалюти продовжиться, прогнозує аналітик.

Протягом найближчого тижня долар продовжуватиме повільно дорожчати: як до української, так і до європейської валюти. Такий прогноз у коментарі Realist.online озвучили українські економісти, повідомляє Banker.ua.

На думку українських фінаналітиків, у середньо- та довгостроковій перспективі зберігати заощадження в іноземній валюті буде вигідніше, ніж у гривні. Йдеться про найближчі 6-12 місяців.

Водночас, Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко зазначає, що гривневі запаси, які залишаються на руках у населення, сьогодні вигідно «пустити» не на купівлю доларів, а на придбання електроніки, побутової техніки, гаджетів тощо: ціни на такі товари у середньо- та довгостроковій перспективі зростатимуть швидше, ніж курс американської валюти.

Коментуючи поточну девальвацію української нацвалюти економіст зазначає, що невелике зниження вартості гривні до долара свідчить про відновлення економіки України.

«До країни пішов не лише критичний імпорт (паливо), а й споживчий – транспорт, електроніка, побутова техніка», – зазначає у коментарі Олександр Охріменко.

За його словами, шок від війни минає, ринок оживає і починає реалізовуватися відкладений попит на тлі впевненості в тому, що Україна рано чи пізно переможе.

Згідно з прогнозом експерта, протягом найближчого тижня уповільнена девальвація української нацвалюти продовжиться.

«Курс поступово зростатиме, наближаючись до 34 грн/$», – очікує аналітик.

Головний Telegram-канал банкірів

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пензін також прогнозує незначне зміцнення долара і нагадує, що міжнародні резерви України протягом минулого місяця скоротилися з $28 млрд до $26 млрд на тлі зниження експорту та значного падіння валютних надходжень до держбюджету.

Аналітик закликає українців підтримати фінансування Збройних Сил через купівлю військових ОВДП: прибутковість за гривневими облігаціями номіналом 1000 грн/шт. (термін обігу – 434 дні) становить 11%, тоді як папери, номіновані у доларах (строк обігу – 407 днів), розміщують під 3,7%, а ОВДП, номіновані у євро (строк обігу – 239 днів), – під 2, 7%.

доллар

Читайте також: Відповіді на п’ять запитань, що хвилюють банки та фінсектор у період воєнного стану

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що згідно з прогнозом фінансового експерта Данила Моніна, до кінця травня курс гривні до долара утримається в межах 33-34 грн/$.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)