Чи вдасться втримати курс на рівні 40 грн/$ у серпні: озвучено прогноз

график

Минулого місяця в Україну надійшло лише $1,5 млрд фінансової допомоги.

Ознак кризи на валютному ринку України на сьогоднішній день немає. Про це у коментарі «Телеграфу» заявив економічний експерт Данило Монін, повідомляє Banker.ua.

За словами Данила Моніна, незважаючи на те, що минулого місяця в Україну надійшло лише $1,5 млрд фінансової допомоги, міжнародні резерви країни знизилися лише на $400 млн.

«Хоча населенню і дали купувати безготівковий долар за курсом банків, що підняло попит з боку населення, я все-таки вважаю, що в серпні вдасться утримати курс долара в 40 грн/$», – прогнозує експерт.

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин, у свою чергу, зазначив, що валютний ринок знову повернувся до переважання попиту на іноземну валюту над пропозицією щодо клієнтських операцій банків.

Це, за словами експерта, стало результатом скорочення продажів валюти клієнтами банків на тлі зростання обсягів купівлі, у тому числі під впливом публічної дискусії щодо можливості введення податку на купівлю валюти для здійснення імпортних операцій.

Водночас, додає Богдан Данилишин, чистий продаж на рівні $483 млн – це лише половина від обсягу продажу валюти, що НБУ здійснював до липневого зростання курсу долара. Таким чином, ситуація загалом не схожа на критичну.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що, згідно з заявою Української спілки промисловців та підприємців, втрата робочих місць та експортних надходжень в умовах війни посилюють дефіцит бюджету, що негативно позначається на ситуації на валютному ринку.

«Уряду необхідно обговорити разом із представниками галузі та експертами, як наростити обсяги видобутку залізняку, виплавки сталі та їх експорту», ​​- цитує Організацію РБК-Україна.

За словами президента УСПП Анатолія Кінаха, експорт руди та металу морськими шляхами стане потужним джерелом припливу валюти та позитивно вплине на курс.

«Об’єктивним курсом у даних умовах ми вважаємо 36 грн/$, решта — відповідь ринку на труднощі з експортом та такими новаціями від уряду, як можливість додаткового 10% оподаткування імпорту», ​​- зазначив Анатолій Кінах.

доллар

Читайте також: Чув, що ПриватБанк та інші банки знову заговорили про ліміти. Що це означає?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що, на думку інвестбанкіра Сергія Фурси, якщо не знизити імпорт товарів, ціни в Україні можуть зрости в 3 рази, а курс долара до гривні – злетіти до 120 грн/$.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)