В НБУ розповіли, чи є підстави змінювати офіційний курс гривні до долара

гривна, доллар

За словами заступника голови НБУ, валютний ринок залишається стійким навіть з урахуванням зростання інтервенцій, також є достатньо золотовалютних резервів.

Національний банк на цьому етапі не планує змінювати офіційний курс гривні до долара, який перебуває на рівні 36,56 грн/$. Як повідомив заступник голови НБУ Юрій Гелетій під час брифінгу з питань монетарної політики, для цього немає підстав, передає Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

«Резервів достатньо, і зараз немає жодних підстав для переприв’язування або перефіксування курсу», – зазначив заступник голови Нацбанку.

За його словами, стратегічною метою є ослаблення та пом’якшення, і Нацбанк буде виважено над цим працювати. Регулятор моніторить ситуацію та вживає заходів для зменшення попиту на валюту.

Гелетій підкреслив, що валютний ринок залишається стійким навіть з урахуванням зростання інтервенцій, яке спостерігалося у грудні та січні. Збільшення інтервенцій повністю компенсується міжнародною допомогою.

«Яскравим показником цього є стан золотовалютних резервів. Ми закінчили рік на рівні $28,5 млрд, що на $1 млрд вище від обсягу резервів, з якими ми увійшли у війну. За результатами січня ми очікуємо рівня близько $30 млрд… Ми маємо достатньо резервів і розраховуємо на ритмічну міжнародну допомогу, щоб проводити інтервенції», – додав чиновник.

Він пояснив, що у грудні збільшилися витрати Мінфіну і це має певний вплив на ринок. Також зріс попит з боку бізнесу та домогосподарств на товари енергетичного спрямування, зокрема генератори.

Читайте також: Медіаатака, або Як запобігти хейту в мережі

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що аналітики не бачать причин для різкого зростання курсу долара наступного місяця. У Concorde Capital розповіли, що може вплинути на гривню.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)