Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Чисті активи банків у ІІ кварталі наблизилися до довоєнного рівня – НБУ
Під час воєнного стану позики надаються лише на поточні потреби клієнтів.
Чисті активи українських банків у квітні-червні 2022-го зросли на 3.3%, наблизившись до довоєнного рівня, пише Banker.ua з посиланням на повідомлення прес-служби регулятора.
У ІІ кварталі банки збільшували активи, але динаміка кредитного портфеля в квітні-червні і була нерівномірною, повідомляє НБУ у новому «Огляді банківського сектору».
Так, протягом минулого кварталу чисті гривневі корпоративні кредити зросли на 5.3%, тоді як валютні знизилися, скоротившись на 7.2% у доларовому еквіваленті.
«Зростання корпоративного гривневого кредитування відбувалося виключно за рахунок державних банків – близько +30% за квартал», – уточнюють у Нацбанку.
Щодо чистого роздрібного кредитного портфеля, то його скорочення в ІІ кварталі склало 11.1%. Сталося це, за даними регулятора, як за рахунок зменшення обсягів кредитування, і на тлі зростання резервів.
«Під час військового становища позички надавалися лише на поточні потреби клієнтів, а в іпотечному сегменті та на купівлю авто кредитування майже зупинилося», – наголошується в «Огляді банківського сектору».
Крім того, за даними НБУ, у квітні-червні українські банки розпочали визнання непрацюючих кредитів корпоративного сегменту, тоді як у роздрібному відзначається зростання рівня покриття працюючого портфеля резервами.
«Отже, обсяг непрацюючих кредитів почав зростати вперше за тривалий час: їхній рівень підвищився за ІІ квартал на 2.6 в. п. до 29.7%», – кажуть у Нацбанку.
У якості одного з основних джерел стабільного фондування банків регулятор називає кошти клієнтів. Так, за даними НБУ, обсяги гривневих коштів фізосіб за квартал збільшилися на 6.4%: це сталося за рахунок приросту коштів на вимогу. Показник в іноземній валюті у вказаний період скоротився на 3.5% у доларовому еквіваленті.
«Кошти суб’єктів господарювання збільшилися за квартал на 4.3% у гривні та на 14.4% в іноземній валюті. Вага коштів клієнтів у банківському фондуванні за квартал зросла і перевищила 88%», – наголошується в «Огляді банківського сектору».
Читайте також: На користь клієнтів: хто з банків вже відновив кредитування та які кредитні продукти пропонують
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з початку повномасштабного вторгнення російського агресора в Україну банки-учасники програми «5-7-9%» позичили бізнесу 46,26 млрд грн.
Коментарі (0)