Чисті активи банків зросли на 3,3%

Банки третій квартал поспіль майже не визнавали кредитних втрат.

Кількість працюючих банків протягом ІІІ кварталу 2023 року скоротилася на два — до 63-х, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

У серпні виведено з ринку й розпочато ліквідацію АКБ «Конкорд» через систематичне порушення цим банком вимог у сфері фінансового моніторингу, нагадали в НБУ. Крім того, у вересні до категорії неплатоспроможних віднесено Укрбудінвестбанк через недотримання обмежень та невиконання вимог регулятора.

Уточнюється, що частка цих фінустанов становила 0,17% та 0,04% від активів платоспроможних банків відповідно. Обсяг чистих активів платоспроможних банків зріс за ІІI квартал на 3,3%.

«Насамперед збільшилися обсяги тримісячних депозитних сертифікатів НБУ (переважно в державних банків) та ОВДП. Чистий гривневий корпоративний кредитний портфель у жовтні зростав четвертий місяць поспіль після довготривалого спаду», – пояснив регулятор.

Загалом за ІІI квартал обсяг гривневого корпоративного кредитного портфеля збільшився на 4,8%, а валютного зменшився на 1,3% у доларовому еквіваленті.

«Обсяги гривневих кредитів малим та середнім підприємствам (МСП) збільшилися на 4,3% кв/кв. Кредити МСП становлять уже 55% у чистому гривневому кредитному портфелі», – йдеться в повідомленні. Також наголошується, що лише 14% чистих кредитів надано компаніям, що не належать до бізнесових груп.

«Найбільше збільшилися обсяги гривневих кредитів у ПриватБанку та в українських приватних банках», – додали в НБУ.

Читайте також: Іпотека під час війни: чи вдасться набрати обертів?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ оштрафував 2 операторів платіжних послуг.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)