Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Чому посипався євро і до чого готуватись українським експортерам: прогноз
12 липня курс євро опустився до найнижчого з грудня 2002 року рівня.
Падіння курсу європейської валюти до долара вплине на українських експортерів, які мають контракти в євро. Про це в коментарі РБК-Україна заявив голова служби продажу казначейських продуктів банку «Авангард» Юрій Крохмаль, повідомляє Banker.ua.
На думку співрозмовника видання, ключовою причиною ослаблення євро в парі з доларом є війна, яка породжує низку негативних економічних наслідків для Європи.
Крім того, додає Юрій Крохмаль, тиск на валюту єврозони спричиняє зростання цін на енергоносії та залежність від російських поставок, а також подорожчання товарів агропромислового сектору та порушення економічних ланцюжків з українськими компаніями, що впливає на обсяги виробництва товарів у Євросоюзі.
Плюс на вартість євро впливають санкції, які запроваджуються міжнародним співтовариством щодо країни-агресора, та скорочення обсягів європейського експорту до рф.
До того ж актуальними залишаються ризики ескалації аж до прямої агресії кремля щодо європейських країн.
За словами Юрія Крохмаля, «на цьому фоні ситуація в США виглядає суттєво краще». Крім того, поточні підходи до монетарної політики ЄЦБ та ФРС США суттєво відрізняються: Федрезерв минулого місяця підвищив ключову ставку до 1,5-1,75%, тоді як європейський центробанк залишив показник на рівні мінус 0,5%, щоб не сповільнювати відновлення економіки регіону.
Така конфігурація факторів, зазначає експерт, робить валюту США для інвесторів привабливішою за євро.
«Падіння курсу євро вплине на наших експортерів, які мають контракти в євро, через те, що їх експортний виторг у доларовому еквіваленті буде меншим», – прогнозує Юрій Крохмаль.
Варто зазначити, що 12 липня курс євро опустився до найнижчого з грудня 2002 року рівня і досяг позначки 1,0006 долара.
На тлі зміцнення американської валюти подешевшав і фунт стерлінгів: експерти прогнозують подальше його падіння на тлі відставки британського прем’єр-міністра Бориса Джонсона.
Читайте також: Цифрова карта та платіжні гаманці: чому українцям можна не перейматися через відсутність кешу
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами аналітика Максима Орищака, в поточних умовах гривня зростати не зможе, а щойно війна закінчиться, на країну чекає економічний колапс.
Коментарі (0)