Чому в Україні такі дорогі кредити: експерт розставив всі крапки над «і»

Українські банки є заручниками макроекономічної ситуації, зазначає економіст.

Коли процентна ставка в доларах для держави становить 9%, то розраховувати на дешеві кредити всередині країни не має сенсу. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів український економіст Сергій Фурса.

Відповідаючи на питання про те, чому за низької базової ставки вартість кредитів залишається такою високою, експерт зазначає, що в даному випадку слід враховувати не тільки розмір ставки, навіть якщо вона і є рекордно низькою, але й вартість грошей.

«Якщо у всьому світі гроші коштують нуль, то у нас вони коштують 6%. Природно, що і кредити в Україні дорожче. Виправити це жодним чином не можна, оскільки ризики залишаються високими. Коли зараз для держави процентна ставка в доларах становить 9%, то розраховувати, що кредити всередині країни стануть дешевшими, просто неможливо», – констатує Сергій Фурса.

За словами нашого співрозмовника, зниження процентної ставки ніяк не пов’язане з карантинними заходами та підтримкою економіки.

«Національний банк поступово знижував ставку протягом останніх двох років», – зазначає економіст.

Що ж стосується подальших перспектив українського банківського сектору, то, за словами співрозмовника Banker.ua, банки є «заручниками макроекономічної ситуації», і їхня подальша робота залежатиме від того, в якому напрямку будуть рухатися економіка та держава.

«Щоб банківська система була надійною, працювала без збоїв, нам необхідно, щоб була макрофінансова стабільність», – додає експерт.

Читайте також: НБУ впроваджує нові стандарти роботи фінорганізацій: що чекає на банки в найближчі 4 роки

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк зберіг облікову ставку на рівні 6% річних. Рішення залишити облікову ставку на рівні 6% було прийнято з урахуванням балансу ризиків і ймовірності виходу інфляції за межі цільового діапазону в 2021 році.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)