Після оновлення 10-місячного максимуму ціни на нафту пішли вниз

Нафтові котирування виглядають перекупленими, і при погіршенні зовнішнього фону слід готуватися до корекції цін, попереджають аналітики.

Після досягнення 10-місячного максимуму ціни на еталонні марки нафти кинулися вниз: «чорне золото» дешевшає на тлі зростання кількості хворих на COVID-19, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, вранці 11 січня березневі ф’ючерси на Brent подешевшали до $55,36 (-1,13%), тоді як вартість лютневих ф’ючерсів на WTI впала до $51,82 (- 0,8%).

Варто зазначити, що минулого тижня нафта марки WTI подорожчала на 2,8%, обновивши 10-місячний максимум, тоді як вартість Brent вперше з лютого 2020 року перевищила $55 за барель.

Головними «постачальниками оптимізму» для ринку стали новини про зниження запасів нафти в США (за даними Міненерго, показник склав 8 млн барелів) і про намір Саудівської Аравії додатково скоротити видобуток сировини в лютому-березні. Також інвестори позитивно відреагували на результати виборів в американській Джорджії.

Експерти Rystad Energy вважають, що ініціатива Саудівської Аравії забезпечить скорочення світових запасів нафти в лютому і березні на 1,3 млн і 0,8 млн б/д відповідно. До появи новини про додаткове скорочення аналітики прогнозували зростання запасів сировини на 0,5 млн і 1,4 млн б/д.

У той же час, зростання котирувань як і раніше стримується збільшенням кількості хворих на COVID-19 і посиленням карантинних заходів урядами багатьох країн світу.

За словами експертів, нафтові котирування сьогодні виглядають перекупленими, і при погіршенні зовнішнього фону це може стати причиною корекції цін на Brent і WTI.

Читайте також: Топ-5 новорічних акцій від українських банків

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно зі свіжим прогнозом СБ, в 2021 році середня вартість нафти буде залишатися на рівні $44 за барель, а у 2022-му ціна «чорного золота» зросте до $50.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)