Ціни на нафту полетіли вниз після невеликого «перепочинку»: свіжі дані

Якщо зростання котирувань на фондових біржах можна прискорити шляхом вливання ліквідності, то у випадку з сировиною цей номер не пройде, зазначають в Global Risk Management.

30 жовтня ціни на еталонні марки нафти перейшли до зниження після невеликої корекції та готуються сформувати друге місячне падіння поспіль, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, в п’ятницю вартість нафти марки Brent впала до $37,1 за барель (-1,46%), в той час як ф’ючерси на WTI подешевшали на 1,58%: за барель сьогодні дають $35,6.

Тривожні настрої на ринку посилюються на тлі нових спалахів COVID-19 в США і країнах ЄС: зростання кількості хворих змушує уряди посилювати карантинні заходи, що, в свою чергу, гальмує відновлення попиту на сировину в усьому світі.

За словами Джеффрі Хеллі, що представляє OANDA, через європейський спад, що супроводжується новими локдаунами, і нарощування видобутку Лівією ОПЕК+ доведеться переглянути питання про збільшення виробництва в січні на 2 млн б/д.

Експерти ING і Commerzbank також вважають, що країни ОПЕК+ можуть вдатися до продовження поточних рівнів скорочення видобутку.

Варто зазначити, що багато хто з аналітиків сьогодні припускає продовження волатильності на ринках, незважаючи на економічне стимулювання з боку урядів і надії на появу вакцини від COVID-19.

У Global Risk Management зазначають, що надії на краще підтримували ринок нафти досить довго, але динаміка цін залежить від попиту з боку споживачів. І якщо зростання котирувань на фондових біржах можна прискорити шляхом вливання ліквідності, то у випадку з сировиною цей номер не пройде, додають аналітики.

Читайте також: Чи зможе інтернет-банкінг замінити стаціонарні відділення: опитування експертів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з прогнозом експертів Equinor (Норвегія), Brent в 2025 році подорожчає до $65 за барель (більш ранній прогноз передбачав зростання ціни до $77), після чого вартість нафти цієї марки продовжить підвищуватися аж до 2030 року.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)