Ціни на нафту впали на 30%: Саудівська Аравія почала цінову війну з Росією

Ціни на нафту в понеділок впали на 30% після того, як Саудівська Аравія знизила ціни і запланувала різке збільшення видобутку в квітні при тому, що поширення коронавируса в світі скорочує попит на нафту. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на Reuters.

Ф’ючерси на нафту Brent знизилися на 13,29 дол, або на 29%, до 31,98 дол за барель, торкнувшись в ході торгів позначки 31,02 дол (найнижчий рівень з 12 лютого 2016 року) і рухаючись в напрямку найбільшого денного падіння з 17 січня 1991 року, коли почалася війна в Перській затоці. Нафта марки WTI впала на 13,29 дол, або на 32%, до 27,99 дол за барель.

Саудівська Аравія почала цінову війну після того, як Росія перешкодила подальшому різкому скороченню виробництва, яке запропонувала ОПЕК для стабілізації ринків, котрі страждають від неспокою через глобальне поширення коронавируса.

Дезінтеграція групи під назвою OPEC+, яка складається з ОПЕК плюс інші виробники, включаючи Росію, завершує їх більш ніж трирічну співпрацю.

Саудівська Аравія планує збільшити обсяг видобутку нафти більш ніж на 10 млн барелів на день після того, як в кінці березня закінчиться поточна угода про обмеження виробництва.

Найбільший в світі експортер нафти намагається покарати Росію, другого за величиною світового виробника, за те, що Москва не підтримує скорочення видобутку, запропонованого на минулому тижні Організацією країн-експортерів нафти (ОПЕК).

Саудівська Аравія, Росія та інші великі виробники в останній раз боролися за частку ринку таким способом між 2014 і 2016 роками, щоб спробувати витіснити США, які виросли в найбільшого світового виробника нафти, оскільки потоки зі сланцевих родовищ вдвічі збільшили її виробництво за останнє десятиліття.

Саудівська Аравія почала цінову війну, знизивши свої офіційні відпускні ціни за квітень на всі сорти сировини до всіх напрямків на 6-8 дол за барель.

Тим часом, зусилля Китаю щодо стримування спалаху коронавируса порушили другу світову економіку і зменшили поставки для КНР як найбільшого імпортера нафти. А поширення вірусу в інших великих економіках, таких як Італія і Південна Корея, і зростання числа випадків в Сполучених Штатах посилили занепокоєння, що попит на нафту в цьому році знизиться.

Goldman Sachs знизив прогноз на Brent до 30 дол на другий і третій квартали 2020 року.

На інших ринках долар різко знизився проти ієни, на азіатських фондових ринках спостерігаються великі падіння, а золото піднялося до найвищого рівня з 2013 року, оскільки інвестори біжать в безпечні гавані.

Нагадаємо, ціни на нафту впали приблизно на 20% в порівнянні з піком 2020 року, якого вони досягли 8 січня, на тлі побоювань з приводу надлишку пропозиції в поєднанні з занепокоєнням щодо масштабного зниження попиту на паливо в Китаї, тому що карантин, введений в країні для боротьби зі спалахом коронавируса, споільнив економічну активність.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)