Рятували життя: у Cominbank прокоментували штраф НБУ на 6,9 млн грн

За словами голови правління КІБ, банки свідомо відходили від правил, оскільки часто через війну не могли швидко перевірити походження перерахованих коштів.

Більшість українських комерційних банків через війну були змушені нехтувати правилами фінмоніторингу для забезпечення оперативності транзакцій, кожна з яких «могла врятувати життя сотень людей», заявила голова правління Cominbank Тетяна Путінцева, коментуючи нещодавній штраф з боку НБУ. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на пресслужбу банку.

Нагадаємо, 5 вересня стало відомо, що Нацбанк у серпні застосував санкції до двох банків та 13 небанківських фінустанов за порушення у сфері фінансового моніторингу та валютного законодавства. Серед них був Cominbank, якому виписали штраф на 6,9 млн грн, а також ОТП Банк, який отримав попередження.

Головний Telegram-канал банкірів

За словами Тетяни Путінцевої, банки свідомо відходили від правил, оскільки часто не могли швидко перевірити походження перерахованих коштів, але фінустанови цього і не приховували.

Крім того, банкір вважає, що найближчим часом регулятор може покарати за порушення правил фінмоніторингу ще дві третини українських комерційних банків. Розмір штрафів складе від кількох сотень тисяч до кількох мільйонів гривень залежно від порушення.

На думку Голови правління КІБ, ключовими причинами накладення штрафів на комерційні банки з боку Держслужби фінмоніторингу України були:

  • неналежна перевірка клієнтів;
  • несвоєчасне повідомлення про вжиті заходи щодо фінмоніторингу;
  • неналежне виконання зобов’язання здійснювати управління ризиками, пов’язаними з впровадженням або використанням нових та чинних інформаційних продуктів, ділової практики або технологій.

Як повідомляли раніше в Нацбанку, Cominbank було оштрафовано за порушення вимог щодо запобігання та протидії відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом, а також зобов’язання з управління ризиками та неякісного аналізу фіноперацій клієнта. ОТП Банк отримав попередження за неналежну переоцінку ризику клієнта, неповну відповідь на запит НБУ та порушення в частині верифікації клієнта.

НБУ

Читайте також: Фонд гарантування в серпні продав активи неплатоспроможних банків на 292 мільйона

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними Нацбанку, у серпні 35 небанківських фінансових компаній залишили ринок. Кількість учасників небанківського фінансового ринку у серпні зменшилася з 1648 (липень) до 1614 (серпень).


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)