Що насправді відбувається на депозитному ринку: оцінка банкіра

Для успішного виходу з кризи держава повинна стимулювати зайнятість, банки – кредитувати, а громадяни – відповідати за свої фінансові зобов’язання, зазначає банкір.

Якщо ситуація в економіці і на ринку праці буде погіршуватися, ресурсна база для кредитування буде звужуватися, що негативно позначиться на кредитних можливостях. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів директор з розвитку бізнесу Банку Кредит Дніпро Денис Міхов.

За словами нашого співрозмовника, на сьогоднішній день ситуацію на депозитному ринку можна назвати «робочою».

«Більшість депозитів є терміновими, тобто не передбачають можливості дострокового зняття, депозитний портфель є більш стійким, а його динаміка – більш прогнозованою. Запаси ліквідності достатні для чіткого виконання зобов’язань перед вкладниками», – зазначає директор з розвитку бізнесу Банку Кредит Дніпро.

У той же час, попереджає Денис Міхов, при подальшому погіршенні ситуації в економіці і на ринку праці вкладники будуть змушені використовувати частину своїх заощаджень на щоденні потреби.

«Отже, ресурсна база для кредитування буде звужуватися, що негативно вплине на кредитні апетити і можливості. При видачі нових кредитів ми будемо враховувати поточний фінансовий стан позичальника та його можливості з обслуговування кредиту», – говорить співрозмовник Banker.ua.

На думку Дениса Міхова, для успішного виходу з кризи кожен повинен виконувати свої функції: «Держава – стимулювати зайнятість, надаючи можливість громадянам збільшувати доходи і джерела погашення кредитів, банки – видавати кредити на ринкових умовах платоспроможним позичальникам, а громадяни – відповідати за свої фінансові зобов’язання».

Читайте також: Хочу відкрити депозит, але страшно. Чи можна зараз довіряти банківській системі?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами першого заступника глави Нацбанку Катерини Рожкової, зміни, пов’язані зі вступом в силу закону про фінмоніторинг, спростять життя 95% банківських клієнтів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)