Депозити в гривні сягнули 1,5 трлн грн

гривна

У листопаді кредити в гривні тільки повернулись на рівень кінця 2021 року.

Депозити в національній валюті сягнули півтора трильйона гривень. Про це повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, передає Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

За оперативними даними НБУ, депозити підприємств і населення в національній валюті у листопаді сягнули 1,5 трлн грн, з них населення – 0,68 трлн грн.

Проти кінця 2021 року банківські вклади в гривні зросли майже на 50%, в т.ч. населення – на 60%. Вклади у валюті з цей час збільшились на 9%.

Кредитування в національній валюті продовжує потроху відновлюватись як за рахунок корпоративного сектору, так і домогосподарств.

Видані позики в гривні зростають 6-й місяць поспіль насамперед за рахунок державних програм здешевлення кредитування (5-7-9, єОселя).

“Утім у порівнянні з довоєнним рівнем кредитування об’єктивно стагнує через збільшення частки NPL і відрахувань в резерви, підвищення банківських ризиків, посилення вимог до нових кредитів, погіршення фінансового стану позичальників”, – додав Гетманцев.

У листопаді кредити в гривні тільки повернулись на рівень кінця 2021 року. Портфель валютних кредитів за цей час скоротився більш ніж на третину.

гривна

Читайте також: Активна адаптація: як трансформується ринок комерційної нерухомості.

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що до держбюджету надійшло 2 мільярди.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)