Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
В яких банках зберігається левова частка коштів українців: депозитний рейтинг
Лідером списку став один із держбанків, якому довірили свої кошти 23 млн 124 тисяч українських вкладників.
НБУ представив «депозитний рейтинг», вказавши, у яких банківських установах станом на 1 грудня 2021 року зберігалася левова частка коштів українців, повідомляє Banker.ua, посилаючись на матеріали РБК-Україна.
Регулятор показав, у яких банках зберігають свої накопичення українці: список із двадцяти фінустанов з найбільшою кількістю вкладників та найбільшими сукупними сумами коштів на рахунках не враховує дані щодо державного «Ощаду», який не є учасником ФГВФО.
У публікації уточнюється, що рейтинг складався на основі даних від 70 банків-учасників Фонду, у яких на 1 грудня 2021 року зберігалося на депозитних рахунках 641,2 млрд гривень (49,1 млн вкладів).
Так, лідером списку від НБУ став державний «Приват», якому довірили свої кошти 23 млн 124 тисяч вкладників. Сума, що зберігається на депозитах у даній фінустанові, становить 248,8 млрд гривень.
На другому місці за сумою вкладів у рейтингу розташувався «Альфа-банк». Цьому українському банку з іноземним капіталом українці довірили 48,9 млрд гривень. Загальна кількість вкладників «Альфи» досягає 2 млн 530 тисяч.
На депозитах у «Райффайзен Банку» вкладники розмістили 45,9 млрд гривень: кількість клієнтів, які довірили свої накопичення даній банківській установі, становить 2 млн 726 000. «Райф» розташовується на третьому рядку списку.
Четверта позиція рейтингу – за приватним ПУМБ. Загальна сума коштів, що зберігаються Першим Українським Міжнародним Банком, становить 34,2 млрд гривень, а кількість вкладників фінустанови – 2 млн 446 тисяч.
Замикає п’ятірку лідерів «Укрсиббанк»: цій банківській установі з іноземним капіталом, за інформацією регулятора, українці довірили 33,6 млрд гривень, а кількість його вкладників становить 1 млн 714 тисяч.
До списку банків, у яких зберігається максимум коштів українців, увійшли також «Універсал банк» (32,6 млрд грн), «Укргазбанк» (28 млрд грн), «Укрексім» (26,5 млрд грн), «ОТПБанк» 22,6 млрд грн) та банк «Південний» (13,5 млрд грн).
У рейтингу також вказані “Креді Агріколь Банк” (12,1 млрд гривень), “Кредобанк” (11,4 млрд гривень), “Таскомбанк” та “А-банк” (по 9 млрд гривень), “Прокредит банк” (8 ,5 млрд гривень), банк «Схід» (5,5 млрд гривень), «Мегабанк» (4,7 млрд гривень), «Ідея банк» (3,5 млрд гривень), банк «Кредит Дніпро» (3,3 млрд гривень) та «МТБ банк» (3,1 млрд гривень).
Варто зазначити, що депозити залишаються одним із найпопулярніших способів захисту коштів від інфляції в Україні. Найцікавіші програми, які пропонують українські банки в січні, проаналізував Banker.ua.
Читайте також: Хто кого купив: огляд головних банківських угод 2021 року
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку Костянтина Хведчука з банку «Південний», зростання кредитних та депозитних ставок цього року не уникнути.
Коментарі (0)