Депутати пропонують створити економічний паспорт українця

У Верховній Раді зареєстровано проект закону “Про економічний паспорт українця”. Його автори ставлять за мету врегулювання на законодавчому рівні питання про підвищення економічного рівня життя громадян України для припинення відтоку українців за кордон, повідомляє Banker.ua.

“За даними Державної прикордонної служби України, з часу минулого перепису населення (2001 рік) з України виїхали і не повернулися 6,3 мільйона громадян. З метою подолання негативних тенденцій відтоку українців за кордон і формування цілеспрямованої державної політики щодо підвищення життєвого рівня населення і зменшення масштабів бідності в країні, виникає необхідність пошуку шляхів підвищення рівня життя населення”, – відзначають автори ініціативи.

Як стверджують розробники законопроекту, одним з варіантів виходу з ситуації, що склалася, можуть служити відрахування на особисті рахунки українців 1% від реалізації всіх корисних копалин, добутих на території України. Для цього пропонується створити “Фонд майбутнього”.

“Така система вже давно діє в Об’єднаних Арабських Еміратах, де кожен громадянин отримує від держави свій відсоток від продажу нафти. Як показує практика ОАЕ, таке рішення є дієвим і забезпечує гідний рівень життя громадянам”, – йдеться в пояснювальній записці.

Гроші з “Фонду майбутнього” повинні надходити українцям, народженим в Україні після 1 січня 2021 року і які проживали на території України протягом 18 років, і будуть виплачуватися їм після досягнення повноліття.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)