Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Держава береться сплачувати кредитні ставки малого бізнесу: названо умови
Держава допоможе представникам малого та середнього бізнесу, що зупинили або скоротили діяльність під час карантину.
Кабінет міністрів розробляє одразу дві програми для підтримки малого бізнесу: одна передбачає «обнулення» відсотків по кредитах, а друга – допомогу держави, спрямовану на збереження зарплат співробітникам підприємців, передає Banker.ua.
За словами міністра економіки Ігоря Петрашко, держава працює над програмою підтримки малого бізнесу, що має кредитні зобов’язання перед банками. Завдяки новій ініціативі, підприємець, який має кредит в банку, отримує можливість скоротити кредитні відсотки до нуля.
Міністр уточнює, що допомога буде надаватися бізнесу, який не є дефолтним. У такому випадку держава протягом одного року буде оплачувати кредитні ставки малого бізнесу.
Ключова вимога, уточнює Петрашко, – збереження робочих місць.
Що ж стосується другої програми, яка носить назву «Нові гроші», то, за словами міністра, вона дозволить підприємцям брати кредити під 5% річних. Таким чином вони зможуть зберегти зарплати своїм працівникам.
У той же час, додає Ігор Петрашко, допомога пропонується також великому і середньому бізнесу з виробничими підприємствами замкнутого циклу – такі компанії можуть розраховувати на часткову компенсацію зарплат працівникам державою.
Допомогу можуть отримати також представники малого та середнього бізнесу, які зупинили або скоротили діяльність під час карантину. Розмір допомоги буде обмежуватися 4723 гривнями.
Читайте також: Інтелігентний та консервативний: Єжи Яцек Шугаєв (в.о. голови правління “Кредобанку”) про хобі, банківські звички та рок-музику
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що на сайті українського парламенту з’явилася допрацьована версія законопроекту про зміни до держбюджету на 2020 рік. Згідно з оновленими прогнозами, в 2020 році в Україні очікується падіння ВВП на 3,9% і зростання рівня безробіття до 9,4%. При цьому реальні заробітні плати знизяться на 0,3%, а курс гривні до долара складе 29,5 грн/$.
Коментарі (0)