Держбанки зобов’яжуть брати участь в президентській програмі доступних кредитів для бізнесу

Державні банки повинні приєднатися до держпрограми з надання доступних кредитів для малого і середнього бізнесу. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Вже з 1 лютого 2020 року для українців на відкриття власної справи повинна бути запущена програма доступного кредитування 5-7-9%, заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук під час наради з керівниками держпідприємств і державних банків.

“Важливо, щоб державні банки приєдналися до програми. Її мета – стимулювати розвиток підприємництва в Україні. Держава компенсує банкам різницю процентних ставок для видачі доступних кредитів”, – сказав Гончарук.

Він закликав керівників державних банків розглянути цю можливість і підтримати ініційовану президентом Володимиром Зеленським програму.

Глава держави 21 січня підписав закон “Про внесення змін до Закону України” Про Державний бюджет України на 2020 рік “щодо забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва” № 436, який Верховна Рада прийняла 14 січня 2020 року.

Зміни передбачають виділення 2 млрд грн для надання кредитів в рамках держпрограми “Повертайся і залишайся”.

Кредити можна брати в будь-якій сфері діяльності, в тому числі в сфері енергетики, освіти, охорони здоров’я, транспорту, виробництва, спорту, розваги і будь-яких інших послуг.

За програмою передбачається видача кредитів в розмірі до 1,5 млн грн терміном на 5 років під 5% річних, якщо передбачається виручка до 25 млн грн і створюються мінімум два робочих місця, під 7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн грн, який не створює нових робочих місць (але з можливістю знизити її на 0,5 процентних пункту за кожного нового працівника), і під 9% річних – для працюючого бізнесу з виручкою 25-50 млн грн.

Сам учасник повинен інвестувати 20% власних коштів від усіх витрат.

Державна програма буде сприяти створенню близько 90 000 легальних робочих місць тільки в перший рік дії.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)