Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Девальваційні настрої посилюються: експерт розповів, до чого готуватись українцям
Незважаючи на підтримку з боку західних партнерів, Україна дуже близька до дефолту.
У поточних умовах гривня зростати не зможе, а щойно війна закінчиться, на країну чекає економічний колапс. Про це Сегодня заявив аналітик «Центру біржових технологій» Максим Орищак, повідомляє Banker.ua.
За словами експерта компанії «Центр біржових технологій», незважаючи на сезонний фактор, девальваційні настрої населення посилюються, про що свідчать поточні обсяги продажу долара.
Так, нагадує Максим Орищак, минулого місяця обсяги продажу валюти в Україні впали до $206,6 млн із $244,1 млн у травні та $252,6 млн у квітні. У той же час обсяги купівлі валюти в червні досягли $11,9 млн, тоді як у травні показник був зафіксований на рівні $10,2 млн, а в квітні – $8,6 млн.
За його словами, незважаючи на фінансову підтримку з боку міжнародних партнерів та обіцянки країн Заходу бути солідарними у питаннях відносин з рф, на сьогоднішній день Україна дуже близька до дефолту.
Зокрема, уточнює аналітик, українцям вже повідомили про зниження середньої температури у квартирах у майбутній опалювальний сезон, а також анонсували скорочення пенсійних та соціальних виплат.
«Тобто, незважаючи на формальний рівень достатності ЗВР, наприклад, що не дозволяє оголосити дефолт в Україні, у нас фактично є втрачені території країни, падають доходи населення і скорочується кількість робочих місць», – констатує Максим Орищак.
Це, за словами експерта, не може позитивно вплинути на банківський сектор країни.
«А отже, доведеться друкувати гроші та підтримувати формальні показники в нормі», – прогнозують у ЦБТ.
За словами Максима Орищака, в поточних умовах гривня зростати не зможе, а щойно війна завершиться, на країну чекає економічний колапс.
«Це розуміють усі, і таке можливе не лише через війну, а й через зовнішні чинники», – зазначає аналітик, додаючи, що інфляційний тиск б’є рекорди в усьому світі.
Читайте також: Зарплатні проєкти онлайн з активними овердрафтами: хто з банків просуває діджитал
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з початку року населення продало валюти на $497,7 млн більше, ніж придбало.
Коментарі (0)