Переконливий фінансовий результат: глава НБУ оцінив діяльність банків за підсумками 8 місяців

Серед головних чинників, що сприяють збільшенню прибутку банківської системи, в НБУ вказують швидке зростання операційних доходів банків і суттєве скорочення резервування.

Банківська система України стійка, добре капіталізована і ліквідна. Фінансовий результат сектору за підсумками 8 місяців 2021-го перевищує минулорічний показник на 40%. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив глава Нацбанку Кирило Шевченко, передає Banker.ua.

За словами глави НБУ, 45,6 млрд гривень чистого прибутку, отриманого банківським сектором України в січні-серпні 2021 року, є «переконливим фінансовим результатом».

Це, зазначає Кирило Шевченко, майже на 40% перевищує минулорічний показник і перевершує результати відповідних періодів протягом більш ніж десяти років поспіль. При цьому глава Нацбанку нагадує, що чистий прибуток сектору за 8 місяців 2020 року склав 32,6 млрд гривень.

Серед головних чинників прибутковості Шевченко згадує швидке зростання операційних доходів банків (близько 30% р/р) і суттєве скорочення резервування (відрахування в резерви під кредити за рік впали майже на 65%). Також в НБУ вказують на активне нарощування кредитування бізнесу і населення.

«Приріст чистих гривневих кредитних портфелів в корпоративному сегменті перевищив 30% з початку року і 40% в річному вимірі. Обсяги чистих гривневих кредитів фізособам зросли відповідно на 24% і на 29%. Іпотечні кредити зберігають випереджальну динаміку в порівнянні зі споживчим кредитуванням: +37% за 8 місяців і +51% р/р», – зазначає Шевченко.

Головний Telegram-канал банкірів

Також глава Нацбанку звертає увагу на збереження позитивної динаміки в частині залучення коштів клієнтів у нацвалюті.

«Приріст гривневих депозитних портфелів бізнесу і населення склав в річному вимірі +29% і +15% відповідно», – каже глава НБУ, додаючи також, що українські банки здійснюють належну оцінку кредитних ризиків і зберігають прийнятну якість кредитних портфелів.

Що ж стосується оцінки стійкості банків, то сума дефіциту капіталу, виявлена ​​в результаті стрес-тестування, в 2021 році значно менша, ніж в докризовому 2019-му.

«Лише 4 банки з 30 мають вжити додаткових заходів для зниження ризиків своєї діяльності», – констатували в НБУ.

Читайте також: Оране поле: чи вигідно аграріям кредитуватися в українських банках?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами глави Ради НБУ Богдана Данилишина, в умовах згортання довгострокового рефінансування НБУ попит на ОВДП з боку банків минулого тижня помітно впав.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)