Для ФОПів можуть запровадити польську модель оподаткування

рабочий стол

Польська модель оподаткування ФОП передбачає більший ліміт за операціями – 2 млн євро.

В Україні хочуть запровадити польську модель оподаткування фізосіб-підприємців. Про це розповів нардеп Данило Гетманцев, передає Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

За словами нардепа, вивчивши приклади кількох країн, депутати взяли за зразок польську модель, яка є для нас найближчою. Наразі розглядається можливість її імплементації в Україні.

Гетманцев відзначає, що єдиний податок в Україні перетворився на інструмент підтримки малого бізнесу на систему ухилення від оподаткування великого та середнього бізнесу.

Водночас польська модель оподаткування ФОП передбачає більший ліміт за операціями – 2 млн євро, тоді як в Україні ліміт становить 7,8 млн грн. З іншого боку, різні види діяльності оподатковуються різними ставками податку.

“Наприклад, торгівля оподатковується у 3%. Низьким податком оподатковується виробництво. А податки на послуги становлять від 12% до 20%”, – пояснив Гетманцев.

Як зазначив парламентарій, зараз Міністерство фінансів спільно з Міжнародним валютним фондом розглядають модель оподаткування, яка була б “цивілізованою, простою, прозорою, зрозумілою” і давала можливість підтримувати малий бізнес, а “не заплющувати очі на те, як бавляться великими підприємствами”.

подсчеты

Читайте також: Banker.Тижневик: чим жив банківський сектор минулого тижня (11 – 15 вересня).

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що бізнес отримав доступних кредитів на 65 млрд грн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)