До 2050 року кількість “зеленої” енергетики в Україні зросте до 70%

Вже через тридцять років кількість відновлюваних джерел енергії в Україні зросте до 70%. Про це на презентації концепції «зеленого» енергетичного переходу до 2050 року розповів міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель, повідомляє Banker.ua.

Він зазначив, що розвиток в цій області буде економічно обґрунтованим, а користувачі будуть платити справедливу ціну. Ще один пріоритетний напрямок – енергоефективність такого виробництва.

Україна – восьма в світі за привабливістю інвестицій у “зелену” енергетику, констатував міністр.

До 2050 року планують повноцінну відмову від вугільної генерації і перейти до принципів циклічної економіки, що передбачає роботу з вторинною сировиною. Рівень атомної енергетики протягом тридцяти років знизиться до 20-25%. У міністерстві не очікують зростання споживання через енергоефективність.

Основні цілі концепції – інтеграція в європейську енергосистему, діджіталізація української енергосистеми, яка дозволить керувати попитом і споживанням.

Нагадаємо, протягом 2019 року біля 3,7 мільярда євро інвестували в рекордні 4500 мегават потужностей відновлюваної електроенергетики в Україні. До того ж, реалізовані проекти дозволили збільшити загальну потужність “чистої” електроенергії в Україні втричі – до 6,8 гігават.

На квітень 2020-го року заплановані перші аукціони, метою яких є зменьшення вартості “чистої” енергії для споживачів та підвищиення конкуренції між інвесторами.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)