Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
НБУ: 9 з 26 українських банків можуть потребувати докапіталізації
Сукупна потреба в капіталі протягом року може скласти 10,3 млрд гривень, зазначають у Нацбанку.
НБУ протестував найбільші банки України і прийшов до висновку, що дві державні фінустанови і сім комерційних банків можуть потребувати капіталу, передає Banker.ua.
Згідно з результатами експрес-тестів, проведених НБУ, більшість банків, на які припадає 91% активів всієї банківської системи України, показали результати, що перевершують торішні показники. Але дев’ять фінустанов, які пройшли перевірку, можливо, мають потребу в капіталі.
Як зазначає регулятор, на ці банки припадає третина активів всього сектору, і в їхньому числі – 2 держбанки з часткою 25% активів.
За даними НБУ, протягом 2020 року сукупна потреба в капіталі може скласти 10,3 млрд гривень. При цьому минулого року аналогічний стрес-тест показав потребу в капіталі більше 14 млрд гривень (за умови економічного зростання) або 37,4 млрд гривень (в разі глибокої девальвації).
Як зазначають в Нацбанку, така різниця зумовлена заходами, вжитими фінустановами з метою підвищення своєї стійкості.
Серед найбільш ризикованих – банки, що мають значну концентрацію корпоративних кредитів, і фінустанови, що працюють виключно в сегменті кредитування фізосіб
Читайте також: Депозит в банківських металах: що це і де відкрити
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з даними ФГВФО, сума вкладів фізосіб у банках-учасниках Фонду минулого місяця зросла до 529,85 млрд гривень. При цьому гривневі вклади фізосіб за підсумками травня досягли 306,71 млрд гривень, а депозити в іноземній валюті – 223,14 млрд гривень.
Коментарі (0)