Чи очікувати українцям на «сюрпризи» від долара в жовтні: прогнози

Наприкінці вересня валютний ринок поводиться трохи хаотично і волатильно, зазначають в «ОТП Банку».

На початку жовтня курс долара в Україні продовжить зростати, але вже до середини наступного місяця гривня відновить свої позиції. Такий прогноз у коментарі Banker.ua озвучив провідний експерт департаменту казначейства і фінансових інститутів «ОТП Банку» Антон Курінний.

За словами представника «ОТП Банку», наприкінці вересня валютний ринок поводиться трохи хаотично і волатильно, чого давно не спостерігалося в контексті спокійній пари грн/$.

На початку жовтня банк прогнозує зростання курсу долара, але вже до середини наступного місяця, як очікується, гривня відновить свої позиції.

«Якщо регулятор продовжить більш нейтрально виходити на ринок, можливо, курс повернеться до рівнів 26,50-26,60 грн/$», – зазначає Антон Курінний.

Головний Telegram-канал банкірів

В «Ідея Банку» також не прогнозують серйозних змін котирувань в той чи інший бік найближчим часом.

На думку Ярослава Кабіна, який очолює департамент казначейства «Ідея Банку», в найближчі тижні курс коливатиметься в межах 26,50-27,00 грн/$.

Серед ключових факторів, що забезпечили недавнє ослаблення долара, експерт виділяє великий продаж валюти нерезидентами з метою купівлі ОВДП, скорочення попиту на валюту з боку великих імпортерів побутової техніки та енергоносіїв в очікуванні можливого локдауну та початок періоду відшкодування ПДВ експортерам.

На думку директора департаменту казначейських операцій «Юнекс Банку» Анни Волуйчак, ключовою причиною зміцнення гривні минулого тижня стала невідповідність очікувань більшості учасників торгів і реальної ситуації.

«Ринок був налаштований на поступову девальвацію гривні на тлі скорочення обсягу пропозиції іноземної валюти через активізацію виплат ПДВ-відшкодування експортерам. Однак в середині тижня на торгах спостерігалося очевидне переважання пропозиції. Серед продавців особливо виділялися банки, що обслуговують агрохолдинги і нерезидентів. Рух вниз посилили спекулятивно налаштовані учасники, які поспішали закрити довгу валютну позицію», – зазначає експерт.

Читайте також: Тепер тільки вперед: який шлях пройшла банківська система за 30 років незалежності України

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що вдень 30 вересня курс євро до долара впав до позначки 1.1600 EUR/USD – найнижчого рівня з листопада минулого року.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)