Долар за 120 грн: експерт розповів, у якому разі можлива стрімка девальвація нацвалюти

гривна, доллар

Як вплине на курс запровадження 10% мита на купівлю валюти для імпорту товарів та послуг.

Якщо не знизити імпорт товарів, ціни в Україні можуть зрости втричі, а курс долара до гривні – злетіти до 120 грн/$. Такий прогноз цими днями озвучив інвестиційний банкір Сергій Фурса, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали УНІАН.

За словами Сергія Фурси, законопроєкт про 10% мита на купівлю валюти для імпорту товарів та послуг, який розробляє Мінфін, спрямований на підтримку макрофінансової стабільності в Україні.

Експерт зазначає, що на сьогоднішній день різниця між експортом та імпортом є «тією діркою, яку необхідно перекривати».

«Ми набагато більше ввозимо в країну, аніж продаємо… Цей податок робить імпорт дорожчим – у результаті ми з вами купуємо менше імпорту. І як результат – різниця зменшується», – зазначає інвестиційний банкір.

За словами аналітика, якщо не знизити імпорт товарів, існує загроза того, що НБУ виснажить свої резерви, а ціни в країні зростуть не на 10%, а втричі.

«Однієї миті у нас долар буде не по 40, а по 120 гривень», – попереджає експерт.

В той же час, на думку економіста Володимира Панченка, який представляє KSP Strategies, отримати додаткові валютні надходження та зміцнити курс національної валюти Україні допоможе не запровадження податку на імпорт, а відкриття портів для експорту металу та руди.

«На тлі зниження цін на метал та руду експортна виручка дещо знизиться. Але навіть цей рівень при зростанні експорту сприятиме підтримці курсу національної валюти», – зазначає експерт.

Головний Telegram-канал банкірів

Що ж до поточної ситуації на валютному ринку, то, за словами аналітика ICU Тараса Котовича, у найближчій перспективі можливі лише незначні коливання, близькі до поточних рівнів.

Як зазначив експерт у коментарі РБК-Україна, на безготівковому ринку торговельний оборот валюти між банківськими клієнтами переважно стабілізувався, але за два тижні після девальвації гривні на 25% на валютному ринку знову з’явилися дисбаланси.

Водночас, на роздрібному ринку ажіотажний попит, який виник наприкінці липня, поступово заспокоївся: гривня поступово зміцнювалася з незначними коливаннями.

За словами Котовича, повернення міжбанківського ринку до стану дефіциту є очікуваним явищем, і дисбаланси з високою ймовірністю залишатимуться й надалі. З цієї причини, зазначає експерт, потреба в інтервенціях НБУ збережеться.

доллар

Читайте також: Легалізація діяльності українських ФОПів у країнах Європи. Практичний досвід, податкові нюанси

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з понеділка банкам дозволено купувати готівкову валюту і валюту за картками у населення за вартістю, нижчою від офіційного курсу.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)