«Доступна іпотека 7%»: Марченко пояснив, чому банки видали так небагато кредитів

До запуску «Доступної іпотеки 7%» кредити на купівлю житла в Україні видавали два банки – всім іншим фінустановам цей ринок здавався ризиковим і нецікавим.

Станом на 26 квітня в рамках програми «Доступна іпотека 7%» видано понад 173 кредитів, але це ніщо в порівнянні з очікуваннями Мінфіну, заявив в інтерв’ю «Слову і ділу» міністр фінансів Сергій Марченко, передає Banker.ua.

За словами глави відомства, Міністерство фінансів очікує, що в поточному році українські банки видадуть громадянам 5000 кредитів на придбання житла під 7%. Нинішній же темп кредитування, за його словами, є «недостатнім».

«Уряд звітує про впровадження «Доступної іпотеки» під 7%, але ці кредити видаються вкрай слабо», – констатує Марченко, заявляючи про наявність нюансів, пов’язаних з ризиками для банків. Зокрема, йдеться про те, що держава повинна закладати бюджетне фінансування в рамках програми щорічно.

У той же час, додає міністр, на даному етапі було б нереалістично очікувати на шалені темпи кредитування і видачу «по тисячі кредитів на день».

«У нас цих очікувань не було – ми чітко розуміли, в якому стані знаходиться ринок іпотечного кредитування», – зазначає Сергій Марченко.

За його словами, до запуску програми іпотеку в Україні видавали два банки – всім іншим фінустановам цей ринок здавався ризиковим і був нецікавий.

«Зараз у нас в програмі 14 банків», – каже глава відомства.

173 кредитів, виданих станом на 26 квітня, за словами міністра, – ніщо в порівнянні з очікуваннями Мінфіну.

«Наші очікування на цей рік – 5000 кредитів», – ділиться Марченко, додаючи, що сьогодні процес протікає досить повільно, і питання в даному випадку – в інертності самої банківської системи.

Читайте також: Депозити не втрачають популярності: огляд ставок у квітні

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що державний «Ощадбанк» нарощує видачу іпотечних кредитів: з січня поточного року банк позичив клієнтам на купівлю житла понад 300 млн гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)