В Україні запрацює «Доступна іпотека» під 3%: названо дату запуску

графики

Із 2023 року іпотечне кредитування під 7% буде доступне всім українцям.

В Україні запускають програму доступного іпотечного кредитування для чотирьох категорій громадян, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали Інтерфакс-Україна.

Як повідомив у telegram-каналі прем’єр-міністр Денис Шмигаль, вже за 2 місяці, з 1 жовтня 2022 року в Україні запрацює програма «Доступна іпотека».

Кредити на купівлю житла під 3% будуть доступні чотирьом категоріям громадян:

  • військовослужбовцям-контрактникам, а також працівникам сектору безпеки та оборони;
  • медикам;
  • вчителям та педагогам;
  • вченим.

Прем’єр також уточнив, що представники зазначених вище категорій зможуть взяти доступну іпотеку на строк до 20 років за мінімального початкового внеску, що становить 20% вартості об’єкта нерухомості.

У той же час, з 2023 року програма буде відкрита для всіх українців, які потребують покращення житлових умов: ставка становитиме 7% річних.

За словами Дениса Шмигаля, нова іпотечна програма дозволить активізувати в Україні нове будівництво та суттєво сприятиме відновленню економіки.

«Наша мета — щоб кожен військовий, рятівник, учитель та лікар мав власне житло», – наголосив прем’єр-міністр.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що на початку минулого місяця парламент проголосував у першому читанні за призупинення виплат та списання кредитів позичальникам, які втратили кредитне житло чи автомобіль.

Ініціатива поширюватиметься на транспорт та об’єкти нерухомості в заставі за кредитом, знищені або пошкоджені внаслідок бойових дій, а також розташовані на тимчасово окупованих територіях та у місцях ведення активних бойових дій.

гривна

Читайте також: На користь клієнтів: хто з банків вже відновив кредитування та які кредитні продукти пропонують

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що у 2021 році банки позичили українцям на купівлю нового житла 8,9 млрд гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)