У НБУ нагадали, які операції з іноземною валютою доступні українцям сьогодні

calculator

НБУ підкріплює каси банків готівкою, банківська система працює злагоджено.

Нацбанк роз’яснив громадянам та підприємцям, які операції з іноземною валютою доступні сьогодні в Україні, повідомляє Banker.ua.

В умовах воєнного стану українці можуть здійснювати операції з іноземною валютою як на території країни, так і за кордоном.

Інформація для громадян.

У період дії воєнного стану можна:

  • продавати валюту у відділеннях банків, обмінних пунктах та поштових операторів за курсом, зафіксованим на 24 лютого 2022 року на рівні 29,25 грн/$. Обмеження на продаж відсутні, а ось купівля валюти поки що заборонена;
  • знімати з валютних рахунків кошти у валюті в еквіваленті 30 000 гривень на добу без комісій та у нацвалюті обсягом 100 000 гривень, попередньо здійснивши продаж валюти з рахунку та зарахувавши кошти на гривневий рахунок;
  • продавати без обмежень валюту через онлайн-банкінг;
  • використовувати платіжні картки для розрахунків та зняття готівки за кордоном.

У період дії воєнного стану заборонено:

  • здійснювати операції з використанням рублів (російських та білоруських);
  • перераховувати кошти з використанням карток, випущених російськими чи білоруськими платіжними системами, а також розраховуватись в Україні такими картками.
Головний Telegram-канал банкірів

Інформація для підприємств.

У період дії воєнного стану бізнесу, що має спеціальні дозволи та забезпечує виконання мобілізаційних планів, дозволено знімати готівкою іноземну валюту без обмежень.

На територіях, яким загрожує російська окупація, знімати з валютного рахунку можна без обмежень валюту у валюті рахунку. Рішення щодо обсягів видачі готівкової валюти приймаються керівниками банківських відділень на місцях.

money

Читайте також: У будь-яку точку світу: у якому банку можна вигідно зробити міжнародні перекази

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з 1 березня регулятор послабив частину заборон, які розповсюджуються на угоди в іноземній валюті.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)