Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У НБУ розповіли, коли з’явиться е-гривня і як зміниться платіжний ринок з впровадженням Open banking
Впровадження Open banking дозволить врахувати інтереси всіх учасників ринку і забезпечити безпеку їхньої роботи, зазначають в НБУ.
Ухвалення законопроекту №4364 дозволить якісно переформатувати платіжний ринок, підвищити конкуренцію між його учасниками і дати старт відкритому банкінгу. Про це під час Міжнародного форуму «PAYINN FEST. Все про платежі »розповів заступник голови Нацбанку Олексій Шабан, передає Banker.ua.
Як зазначають в НБУ, прийняття законопроекту №4364 дозволить розширити коло учасників платіжного ринку: крім банків, надавати платіжні послуги зможуть поштові оператори, установи електронних грошей та інші компанії, у яких з’явиться можливість самостійно емітувати платіжні картки і працювати без участі в платіжній системі.
«З’явиться 9 платіжних послуг, з них 7 – фінансових, 2 – нефінансові (послуга з ініціювання платежу і послуга з надання відомостей з рахунків)», – пояснює Олексій Шабан.
Плюс новий закон дозволить небанківським установам відкривати платіжні рахунки для послуг з зарахування коштів, видачі готівки та виконання платіжних операцій. Також банки зможуть відкривати розрахункові рахунки (рахунок небанківської установи в банку).
Завдяки законопроекту № 4364 в Україні стане реальним впровадження відкритого банкінгу, який забезпечить безпеку роботи всіх учасників ринку і дозволить врахувати їхні інтереси.
Крім того, зазначив Олексій Шабан, учасникам платіжного ринку належить домовитися про єдині стандарти відкриття API: про можливість плідної співпраці між компаніями свідчить досвід НБУ щодо розвитку Системи BankID.
Що ж стосується перспектив випуску цифрової валюти, то сьогодні регулятор вивчає всі можливі сфери використання е-гривні. Згідно з результатами опитування, найбільший потенціал е-гривні НБУ бачить у використанні її для роздрібних платежів з можливістю функції «програмованих» грошей і/або проведення операцій з обміну віртуальних активів.
У Нацбанку зазначають, що законопроект №4364 передбачає право НБУ на випуск е-гривні, яка може з’явитися вже через 2 роки.
Читайте також: Олег Нога: «Ми хочемо масштабувати бізнес за рахунок задоволеного клієнта та постійного вдосконалення процесів»
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що лише 7% учасників небанківського фінринку – 15 страхових і 89 фінансових компаній – надали НБУ документи про структуру власності, хоча з моменту набуття чинності Положенням про вимоги до структури власності постачальників фінпослуг пройшло 1,5 місяці.
Коментарі (0)