Економіст: Багато хто з українців й досі не зрозумів, що таке «кредитні канікули»

Після завершення «кредитних канікул» багато банків будуть змушені запустити реструктуризацію кредитів, вважає економічний експерт.

Населення і бізнес повинні усвідомлювати, що являють собою «кредитні канікули» насправді, зазначає відомий економіст Віктор Скаршевський. Про це пише Banker.ua з посиланням на Дело.

За словами аналітика, багато українців сприйняли введення «кредитних канікул» як можливість не сплачувати кредити без будь-яких наслідків. Але населення і бізнес повинні розуміти, що таке «кредитні канікули» насправді.

Перш за все, пояснює Скаршевський, йдеться про відстрочку платежів по тілу кредиту та по відсотках. Останнє, зазначає економіст, пропонують не всі банки. Також «канікули» передбачають відсутність штрафів/пені за прострочені кредитні платежі і непідвищення процентних ставок, якщо ви не виконали свої зобов’язання вчасно.

У той же час, продовжує експерт, «кредитні канікули» не звільняють нікого від виконання кредитних зобов’язань, тобто не є підставою для списання боргу. У цей період продовжують «капати» відсотки за користування кредитом.

На думку Віктора Скаршевського, після закінчення «кредитних канікул» багато фінустанов будуть змушені запустити процес реструктуризації кредитів. По-перше, зазначає аналітик, банки не можуть допустити подальшого погіршення якості кредитного портфеля, а по-друге, реструктуризація має сенс через «конкуренцію» між фінустановами, які борються за клієнтів.

Читайте також: Інтелігентний та консервативний: Єжи Яцек Шугаєв (в.о. голови правління “Кредобанку”) про хобі, банківські звички та рок-музику

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Набцанк рекомендував українським банкам забезпечити «кредитні канікули» для бізнесу, який постраждав через карантин, введений на тлі спалаху коронавірусної інфекції.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)