Ексміністр фінансів України закликала до підписання боргової програми з МВФ

Україна потребує відкриття нової трирічної програми розширеного фінансування з Міжнародним валютним фондом на $5,5 млрд для відкриття додаткового фінансування бюджету від ЄС (EUR500 млн) і Світового банку (до $1,0 млрд), заявила відправлена у відставку разом із урядом міністр фінансів Оксана Маркарова. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на пост в Facebook Маркаровой.

“МВФ був і залишається надійним партнером України, в складні моменти надавав фінансування для країни і нині готовий надалі активно допомагати в реалізації реформ, фіскальної консолідації та розвитку конкуренції, що має привести до прискорення економічного зростання та поліпшення добробуту українських громадян”, – наголосила Маркарова, підбиваючи підсумки роботи на посаді міністра.

Вона нагадала, що нова трирічна програма EFF була узгоджена наприкінці минулого року на рівні менеджменту, проте її має затвердити рада директорів Фонду.

“Також ми маємо домовленості з іншими офіційними кредиторами, які можуть в цьому році закрити майже всі потреби України у фінансуванні, щоб не звертатися до ринкових запозичень, які через глобальну кризу, що розгортається на тлі епідемії коронавірусу, можуть бути недоступними за прийнятною ціною”, – зазначила ексміністр фінансів.

Для остаточного рішення ради директорів Фонду Києву необхідно, зокрема, ухвалити закон №2571 про окремі питання функціонування банківської системи, який має усунути виниклі під час очищення банківської системи законодавчі прогалини та знизити ризики негативних наслідків можливого рішення про денаціоналізацію ПриватБанку. Наразі робота над ним триває при координації Офісу президента, і остаточний текст законопроекту очікується в найближчі декілька тижнів. Передбачалося, що попередні заходи будуть виконані в січні-початку лютого, що дасть змогу винести українське питання на раду директорів МВФ у лютому. Однак Верховна Рада наразі увійшла в процес розгляду в другому читанні законопроекту про ринок землі, який при дотриманні наявного регламенту може розтягнутися на декілька тижнів або навіть місяців.

Крім того, поки що відсутня інформація, як вплинула на терміни відкриття нової програми несподівана зміна уряду в Україні, що відбулася 4 березня. Новий прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму виступі у Верховній Раді не згадував про МВФ та інше зовнішнє фінансування.

Нагадаємо, Україна виконала більшість вимог Міжнародного валютного фонду для укладення нової програми, відзначили в Національному банку України. Глава правління Приватбанку Петро Крумханзл раніше заявив, що якщо Київ не виконає попередні домовленості з МВФ в рамках нової програми на 5,5 млрд доларів, то може не отримати цих грошей.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)