Американський експерт про банкрутства: «У найближчі 19-30 днів ми підійдемо до краю прірви»

У найближчій перспективі наплив дефолтів неминучий, прогнозують аналітики.

COVID-19 та карантинні обмеження, введені у зв’язку з пандемією, самі по собі вбили частину бізнесу. Але в багатьох випадках коронавірус просто розкрив давні й глибокі проблеми компаній, чиї бізнес-моделі безнадійно застаріли. Про це йдеться в публікації ProFinance, передає Banker.ua.

Так, зазначається в матеріалі «Світову економіку накриє хвиля банкрутств», американська компанія Hertz (прокат автомобілів) загрузла в боргах після викупу більше 10 років тому, а поява Uber і Lyft зробила конкуренцію в сфері прокату ще більш жорсткою.

Боргове навантаження тривалий час тиснуло і на такі корпорації, як Neiman Marcus і Crew, а нафтогазові гіганти Diamond і Whiting постраждали внаслідок цінової війни між Саудівською Аравією і РФ, плюс компанії примудрилися набрати кредитів, коли енергоносії коштували досить дорого.

На думку аналітиків, в найближчій перспективі наплив дефолтів неминучий. Тільки в кінці I кварталу 2020 року компанії з США загрузли в боргах, сума яких перевищила $10 трильйонів. А такого, варто зазначити, не було з кінця Другої світової війни.

За словами глави Американського коледжу банкрутства Роберта Дж. Кіча, багато компаній досі примудрялися відтермінувати банкрутство, економлячи і накопичуючи кошти, в тому числі й за рахунок різних держпрограм. Але як тільки термін дії таких програм завершиться, компанії просто почнуть проїдати свої гроші.

«Ось тоді кількість банкрутств і зросте», – прогнозує аналітик, додаючи, що ми «підійдемо до краю прірви» в найближчі 19-30 днів.

Читайте також: Не можу зняти гроші через фінмоніторинг. Тепер так буде завжди?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що під час карантину і протягом 90 днів після його закінчення «банкрутити» боржників-юросіб в Україні заборонено. За відповідний законопроект №3322, прийнятий у другому читанні і в цілому, свої голоси віддали 307 народних депутатів.

 


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)