Експерт дав оцінку першим крокам Кирила Шевченка на посаді глави НБУ

Голова Нацбанку взяв на себе відповідальність за виконання низки завдань, тому за ним залишається право ініціації кадрових змін, вважає експерт.

На посту глави Нацбанку Кирило Шевченко намагається «зберегти досягнуте і надати цьому новий вектор розвитку». Його перші кроки на посаді можна назвати розумними, послідовними і правильними. Таку думку в коментарі Інтерфакс-Україна на умовах анонімності висловив один з учасників банківського ринку, передає Banker.ua.

За словами співрозмовника агентства, один з головних викликів для Нацбанку сьогодні – відновлення кредитування, причому на тлі негативних очікувань, пов’язаних з впливом пандемії COVID-19 на економіку.

Разом з тим, зазначає експерт, Шевченко навряд чи змінюватиме підходи до кредитування та резервування. Тим більше, упевнений спікер, новий глава НБУ навряд чи стане примушувати банки до кредитування «адміністративними методами».

У той же час, співрозмовник Інтерфакс-Україна вважає, що в перспективі керівництво Нацбанку створить (через монетарні методи) умови, за яких фінустанови будуть «самостійно шукати можливість розміщення своєї ліквідності в кредитуванні, а не в цінних паперах».

Також, зазначає експерт, глава Нацбанку у співпраці з урядом напевно ініціюватиме розробку програм підтримки бізнесу, щоб «тягар фінансової відповідальності» лягав не тільки на плечі комерційних банків.

Що ж стосується питань, пов’язаних з ротацією кадрів, то до них, додає спікер, слід ставитися «з розумінням». За словами експерта, голова Нацбанку взяв на себе відповідальність за виконання низки завдань, тому за ним залишається право ініціації кадрових змін і формування команди.

Читайте також: Страхування вкладів: що це і навіщо потрібно

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з даними, оприлюдненими НБУ, протягом першого півріччя 2020 року темпи зростання доходів платоспроможних банків України значно сповільнилися, а чистий прибуток банківського сектора зменшився на 23% в порівнянні з торішніми показниками.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)