Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
З наступного місяця експорт російської нафти скоротиться на 3 млн барелів – МЕА
Міжнародне енергетичне агентство переглянуло прогноз світового попиту на нафту на 2022 рік.
Через санкції та проблеми з попитом постачання російської нафти вже з наступного місяця скоротяться на 3 млн барелів. Такий прогноз озвучило Міжнародне енергетичне агентство у своєму оновленому звіті, повідомляє Banker.ua із посиланням на БізнесЦензор.
Згідно з прогнозом МЕА, з квітня на агресора очікує скорочення загального експорту нафти на 1,5 млн б/д та нафтопродуктів – майже на 1 млн б/д. Крім того, скорочення прогнозується і щодо внутрішнього попиту.
За словами аналітиків Агентства, у міру посилення санкцій та посилення публічного засудження російського вторгнення в Україну «нафтові втрати» агресора можуть лише зрости.
Компенсувати поставки у найкоротші терміни можуть ОАЕ та Саудівська Аравія, зазначається у публікації.
Також Міжнародне енергетичне агентство переглянуло у бік зниження прогноз світового попиту на сировину. Так, на думку експертів МЕА, протягом ІІ-ІV кварталів поточного року глобальний показник зменшиться на 1,3 млн б/д.
За підсумками всього 2022 року Агентство знизило прогноз зростання попиту на нафту на 950 000 б/д – до 99,7 млн б/д.
Вдень у середу Brent торгується по $100,34 за барель, що на 0,43% більше, ніж після завершення попередньої сесії. Ціна WTI піднялася на 0,95% – до $97,36.
Після досягнення максимальних з 2008 року значень «чорне золото» за тиждень подешевшало на 22%. Ціни на нафту падають на тлі перспектив виникнення проблем із попитом після нового спалаху COVID-19 у КНР.
Варто також зазначити, що, за даними API, запаси сировини у Сполучених Штатах з 7 по 11 березня зросли на 3,75 млн барелів. Офіційну статистику щодо американських резервів буде представлено Міненергетики країни пізніше в середу.
Читайте також: У будь-яку точку світу: у якому банку можна вигідно зробити міжнародні перекази
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 15 березня ціни на нафту впали в очікуванні підсумків засідання ФРС і на побоюваннях щодо падіння попиту на сировину.
Коментарі (0)