Ситуація з еквайрингом: в АУБ розповіли, що може статися через обмеження комісії

Обмеження еквайрингової комісії та ставки interchange може зупинити стрімкий розвиток платіжних систем в Україні, зазначає експерт.

Якщо ми зарегуліруем доходи від еквайрингу, то банки не зможуть давати кредити на безвідсотковій основі і не зможуть використовувати кешбек. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів Президент Асоціації банків України (АУБ) Андрій Дубас.

За словами співрозмовника видання, державне регулювання, особливо коли йдеться про ціни, – це завжди погано.

«Наприклад, Венесуела. Там держава регулює всі, в результаті – це бідна країна», – зазначає Андрій Дубас.

За його словами, якщо Україна зарегульовує доходи від еквайрингу, то банки не зможуть давати кредити на безвідсотковій основі або, наприклад, використовувати кешбек.

«Сьогодні в Україні діють 73 банки. І між ними дуже жорстка конкуренція. Конкурують між собою як державні банки, так і банки з вітчизняним та іноземним капіталом. Кожен намагається знайти свою нішу, зацікавити клієнта … І коли на цьому конкурентному ринку доводиться встановлювати обмеження за доходами, це може призвести до того, наприклад, що стрімкий розвиток платіжних систем може зупинитися», – попереджає експерт.

За словами Андрія Дубаса, дане питання може бути вирішене шляхом діалогу – банк-рітейл.

«Торговельні мережі, наприклад, кажуть, що готівка – це дешевше, ніж сплачувати банку комісію за безготівку. Це не зовсім так. Деякі банки займаються інкасацією, і якщо враховувати всі процеси, пов’язані з цим, то мати готівку виявиться дорожче, ніж працювати з платіжними системами», – констатує співрозмовник Banker.ua.

Читайте також: Депозити не втрачають популярності: огляд ставок у квітні

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ стурбований гострою дискусією навколо необхідності регулювання міжбанківських комісій і виступає за збереження розвитку безготівкових розрахунків в Україні та захист інтересів її громадян.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)