Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Еквайрингова комісія знижуватиметься слідом за ставкою interchange: чи можна спрогнозувати межу падіння
Втручання держави в регулювання цін «а-ля СРСР або Венесуела» завжди має негативні наслідки, зазначають в АУБ.
За зниженням ставки interchange піде зниження еквайрингової комісії, але спрогнозувати межу падіння ставки еквайрингу неможливо. Про це в коментарі Delo.ua заявив президент АУБ (Асоціація українських банків) Андрій Дубас, передає Banker.ua.
За словами президента Асоціації українських банків, рішення, відповідно до якого Нацбанк виступає в якості медіатора між платіжними системами і ключовими гравцями, а також домовленість про поступове зменшення ставки interchange до рівня 0,9% на сьогоднішній день є оптимальним.
Так, зазначає Андрій Дубас, втручання держави в регулювання цін «а-ля СРСР або Венесуела» завжди має негативні наслідки, тому держава в ролі медіатора переговорів – це найкраще рішення з усіх можливих.
На думку експерта, за зниженням ставки interchange має йти і пропорційне зниження еквайрингової комісії – все буде залежати від банку і від того, наскільки фінустанова задіяна в платіжній системі того чи іншого бізнесу.
У той же час, прогнозувати межу падіння ставки еквайрингу Андрій Дубас не береться.
«Якщо, наприклад, взяти невеликий банк, у якого платіжна мережа невелика, – це одна історія. Якщо ж взяти, наприклад, великий банк з топ10, що працює зі споживчим кредитуванням і має мільйони карток, – то це зовсім інша цифра», – пояснює президент АУБ.
За його словами, межа падіння буде визначати ринок – відповідно до зниження ставок, пропонованих платіжними системами.
Читайте також: СПЕКА НАБЛИЖАЄТЬСЯ: найгарячіші акції від українських банків на травень-червень
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк, Visa і Mastercard підписали Меморандум, який передбачає поступове зниження комісії interchange. До угоди можуть приєднатися й інші учасники ринку.
Коментарі (0)