Емісійне фінансування держбюджету Нацбанком має бути мінімізовано й надалі – РФС

НБУ

Фінансова система України залишається стабільною, а ліквідність банківського сектору – високою, зазначають у НБУ.

Для збереження фінансової стабільності емісійне фінансування держбюджету України й надалі має бути мінімізованим. Про це заявила Рада з питань фінансової стабільності, засідання якої відбулося у вівторок 12 квітня, повідомляє Banker.ua.

На думку членів РФС (Рада з фінансової стабільності), емісійне фінансування державного бюджету Нацбанком має бути мінімізовано з метою подальшого збереження фінансової стабільності.

Так, зазначають у Раді, Україна має й надалі працювати над залученням офіційного фінансування від міжнародних партнерів на пільгових умовах. Крім того, в умовах воєнного стану слід максимально заощаджувати бюджетні ресурси та міжнародні резерви.

Що ж до бюджетних видатків, то їхнє збільшення, згідно з рекомендаціями РФС, має стосуватися насамперед пріоритетних напрямів:

  • забезпечення обороноздатності країни;
  • соціальний захист населення.

Надання податкових пільг, відповідно до висновків Ради, має мати винятковий, а не всеосяжний характер.

Головний Telegram-канал банкірів

За даними РФС, у поточних умовах завдяки реформам фінсектору останніх років та антикризовим заходам, вжитим НБУ з початку війни, фінансова система України залишається стабільною, а ліквідність банківського сектору – високою.

Так, обсяг коштів клієнтів у банках (у всіх валютах) з моменту запровадження в Україні воєнного стану зріс на 41 млрд грн. Крім того, із березня фіксується зростання гривневого бізнес-кредитування.

НБУ, у свою чергу, продовжує впроваджувати антикризові заходи щодо підтримки банків у вигляді дозволу на «кредитні канікули» та неврахування прострочення за кредитами при оцінці кредитного ризику. Плюс було схвалено реструктуризацію кредитів боржникам, які постраждали через російського агресора. Крім того, до банків не застосовуватимуться заходи впливу за порушення нормативів достатності капіталу та ліквідності.

документ

Читайте також: Вигідне партнерство: як ритейл співпрацює з банками

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Президент України підписав закон про повне гарантування банківських депозитів у період воєнного стану та протягом трьох місяців після його завершення.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)