Федрезерв США «заморозив» базову ставку і різко змінив прогноз щодо ВВП

У ФРС США вирішили, що робити з базовою процентною ставкою, і переглянули липневі прогнози відносно ВВП, інфляції та безробіття.

Після позапланового зниження базової процентної ставки в березні Федрезерв США в четвертий раз зберіг показник на рівні 0-0,25% річних, виправдавши очікування більшості провідних експертів, передає Banker.ua.

Згідно з підсумками вересневого засідання ФРС США, за збереження базової процентної ставки на рівні 0-0,25% проголосували вісім представників Федрезерву, в той же час проти даного рішення виступили двоє членів комісії.

Низькі процентні ставки, зазначає регулятор, зберігатимуться до досягнення інфляцією рівня 2% в довгостроковій перспективі та максимального зростання рівня зайнятості.

ФРС США також оновила прогноз щодо ВВП країни на 2020 рік, поліпшивши очікування відносно падіння на 3,7%. У липні регулятор прогнозував скорочення економіки за підсумками поточного року на 6,5%. У 2021 році, замість заявлених раніше 5%, Федрезерв очікує на зростання ВВП на 4%, в той час як у 2022-му прогнозує відновлення на 3%.

Прогноз щодо інфляції на 2020 рік підвищено з 0,8% до 1,2%, наступного року очікується зростання показника на рівні 1,7% (згідно з липневим прогнозом – 1,6%), а у 2022-му рівень інфляції оцінюється в 1,8%.

Що стосується прогнозу щодо базової інфляції (за вирахуванням сезонних коливань), то для 2020 року показник підвищено з 1% до 1,5%, а для 2021 року переглянуто з 1,5% до 1,7%.

Безробіття в поточному році очікується на рівні 7,6% (згідно з червневим прогнозом) 9,3%, в 2021-му – 5,5% (замість заявлених раніше 6,5%), а у 2022 році – на рівні 4,6%.

Зростання ВВП США в довгостроковій перспективі, відповідно до очікувань Федрезерву, складе 1,9%, рівень безробіття досягне 4,1%, а інфляція – 2%.

Читайте також: Міжнародні платежі в Україні: як це працює

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що за підсумками липневого засідання чиновники Федрезерву допускали, що для відновлення американської економіки ФРС доведеться вдатися до подальшого пом’якшення грошово-кредитної політики.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)