Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У 2021-му ФГВФО отримав від продажу активів 2,4 млрд грн: десятка найдорожчих лотів
До банків, що ліквідуються ФГВФО, у 2021-му надійшло 2,8 млрд гривень: 2,4 млрд – від реалізації активів.
Минулого року ФГВФО продав активи неплатоспроможних банків на 2,4 млрд гривень: найдорожчим лотом 2021-го стала ділянка землі в Києві від «Родовід Банку» за 370 млн гривень, інформує Banker.ua.
Стало відомо, продаж активів яких неплатоспроможних банків приніс Фонду гарантування вкладів найбільші суми у 2021 році.
Так, за інформацією на сайті ФГВФО, до трійки найдорожчих лотів минулого року увійшли земельна ділянка «Родовід Банку», а також головні офіси «ВТБ Банку» та «Родовід Банку» – все у Києві. В результаті їхнього продажу Фонд отримав 370 млн, 294,3 млн та 280,6 млн гривень відповідно.
За 269,1 млн гривень минулого року було пущено з молотка пул активів «Дельта Банку» та банку «Фінанси та Кредит». Пул кредитів юрособ, виданих КБ «Фінансова ініціатива», ФГВФО реалізував за 148 млн грн.
Продаж одеського готелю «Вікторія» приніс у 2021-му Фонду 139,3 млн гривень, офіси в столиці від «Місто банку» – 84 млн гривень, а актив «Діамантбанку», що є адміністративно-складським комплексом у Києві, – 78,8 млн грн.
Крім того, до десятки найдорожчих лотів 2021-го увійшли активи неплатоспроможного «Місто Банку», що включають земснаряд МОЗ-17 МЕ №11 та право вимоги по кредиту юрособи (61,1 млн гривень), та київський офіс «Аркади» за 60 млн грн.
Загалом у результати продажу активів банків, які перебувають на етапі ліквідації, ФГВФО отримав минулого року 2,4 млрд грн.
У Фонді звертають увагу на те, що левова частка «найгрошовіших» лотів, реалізованих у 2021-му, представлена об’єктами нерухомості. Як правило, уточнюють у ФГВФО, якщо немає обтяжень, такі активи продаються досить швидко. Інша справа – права вимоги за кредитами, що мають багаторічну просрочку, а також ті, що були видані пов’язаним з банками особам, беззаставні або із сумнівним забезпеченням.
Таким чином, зазначають у Фонді, сума, отримана внаслідок продажу активу, залежить головним чином від його якості.
Читайте також: Розкажіть мені про гроші: 7 подкастів про фінанси, які варто послухати
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що минулого року вкладникам неплатоспроможних банків виплатили майже 850 млн гривень: загальна сума коштів, спрямованих на адресу клієнтів збанкрутілих фінустанов з початку заснування ФГВФО, перевищила 95 млрд гривень.
Коментарі (0)