ФГВФО пообіцяв повністю розрахуватися з кредиторами банку «Аркада»

З 26-ї спроби вдалося продати на аукціоні майнові права на будівлю центрального офісу банку.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повністю розрахується з кредиторами банку «Аркада» – громадянами та бізнесом, окрім колишніх власників фінустанови та пов’язаних осіб, передає Banker.ua з посиланням на ФГВФО.

Як пояснили у фонді, це стало можливим завдяки продажу через «Prozorro.Продажі» майнових прав на будівлю центрального офісу банку «Аркада» на вул. Ольгинська в Києві за 351 млн грн.

Головний Telegram-канал банкірів

При цьому об’єктом продажу стала не нерухомість, а майнові права (фактично право повернути актив через суд) через виведення активу з балансу банку напередодні його банкрутства. У серпні 2019 року пов’язана з «Аркадою» компанія «Будеволюція» отримала кредит у фізособи на 260 млн грн.

В заставу з цього кредиту з невідомих причин було надано будівлю центрального офісу банку, вартість якої становила третину активів фінустанови. Через неповернення коштів кредитор у липні 2020 року забрав заставу та перепродав, а у серпні банк було визнано неплатоспроможним.

Фонд кілька разів намагався визнати договір про заставу нікчемним та повернути актив через суд – спочатку до визнання банку неплатоспроможною, а потім після цього. Однак суд не скасував договір. Звернення до правоохоронних органів за 2 роки також не дали результату.

«Якби чергова, 26-та, спроба продати актив стала невдалою, фонд через ризики ухвалення судом негативного рішення міг втратити актив з ймовірністю 99,9%… Покупець отримав право відстоювати актив у суді, а фонд – кошти на розрахунки з усіма кредиторами в сумі 351 млн грн», – розповіли у ФГВФО та додали, що найвищу ціну запропонувало ТОВ «Системойлінженерінг».

Нині ці кошти вже надійшли на рахунки банку «Аркада». У фонді пообіцяли повідомити кредиторів про початок виплат на своєму сайті.

ФГВФЛ

Після аукціону видання Zn.ua написало, що будівлю площею понад 14,1 тис. кв. м продали за 315 млн грн при стартовій ціні 971 млн грн (він проводився за голландською схемою, коли ціна лота знижується). Зазначалося, що це ціна для звичайної «панельки», а компанія-переможець пов’язана з колишнім міністром екології та природних ресурсів, власником компанії Burisma Миколою Злочевським.

Пізніше у ФГВФО відреагували на «хайп» навколо «Аркади», заявивши, що лотом на аукціоні були не об’єкти нерухомості – будівля та земельна ділянка. Натомість – майнові права на них.

Читайте також: Рада підтримала в першому читанні обмін фінансовою інформацією між країнами

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що, за даними НБУ, кількість учасників небанківського фінансового ринку в жовтні зменшилася з 1592 року (станом на 30 вересня) до 1572 року (станом на 31 жовтня). Кількість банків – 67 (у вересні було 68).


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)