Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
ФГВФО встановив контроль над Мегабанком і розпочав прийом заявок від потенційних інвесторів
Інвесторам пропонують кілька способів виведення неплатоспроможного банку із ринку.
ФГВФО встановив контроль над Мегабанком, який було визнано неплатоспроможним, та оголосив про пошук інвесторів, які могли б взяти на себе зобов’язання фінустанови та професійно управляти її активами, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення прес-служби Фонду.
Фонд гарантування вже приймає заявки від потенційних інвесторів у межах виведення Мегабанку з ринку.
У якості обов’язкової вимоги, що пред’являється до потенційного інвестора, ФГВФО вказує на передачу йому всіх зобов’язань за вкладами, на які поширюються гарантії Фонду.
У ФГВФО нагадують, що вкладникам «Мегабанку» буде повернуто кошти у розмірі 100% вкладу, включаючи відсотки, які були нараховані станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку.
При цьому відшкодування валютних вкладів здійснюється у гривні за курсом НБУ, який був актуальним на кінець дня, що передує дню запуску процедури.
У Фонді також нагадують про можливість отримання гарантованого відшкодування у дистанційному режимі: таку можливість уже надають ПриватБанк, Укргазбанк, банк «Південний» та ПУМБ.
Сума коштів до відшкодування, за даними ФГВФО, становить 4,1 млрд гривень.
За словами директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Світлани Рекрут, інвесторам запропоновано такі способи виведення неплатоспроможного банку з ринку:
- ліквідація фінустанови з відчуженням всіх або частини його активів та зобов’язань на користь приймаючого банку;
- відчуження всіх або частини активів та зобов’язань банку на користь приймаючого банку з відкликанням банківської ліцензії банкрута та подальшої його ліквідації;
- створення та продаж інвестору перехідного банку, якому будуть передані активи та зобов’язання неплатоспроможного банку (останній ліквідується);
- продаж неплатоспроможного банку інвестору.
Читайте також: Зарплатні проєкти онлайн з активними овердрафтами: хто з банків просуває діджитал
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що у квітні неплатоспроможні банки виплатили кредиторам 45 млн гривень.
Коментарі (0)