У S&P Global Ratings розповіли про фінансові перспективи України: до чого готуватися

S&P Global Ratings

Золотовалютні резерви країни з лютого до червня знизилися на одну п’яту – до $22,8 млрд.

Україна гостро потребує грошей в умовах війни: фінансові перспективи країни на найближчі кілька місяців залишаються невизначеними, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали РБК-Україна.

За даними експертів S&P Global Ratings, на сьогоднішній день потреби України в грошах залишаються високими, а фінансові перспективи – невизначеними.

Через значні витрати на оборону та збої в частині збору податків дефіцит держбюджету оцінюється як мінімум у $5 млрд, що становить 2,5% довоєнного ВВП.

«Ми очікуємо, що дефіцит державного бюджету залишиться значним», – прогнозує агентство.

Крім того, за даними S&P Global Ratings, із $30 млрд фінансової допомоги, яку було оголошено міжнародною спільнотою з початку війни, на сьогоднішній день освоєно лише 45%: майже половина потреб уряду у фінансуванні була покрита за рахунок НБУ та внутрішньої емісії.

Також аналітики агентства говорять про невизначеність щодо траєкторії ставлення боргу країни до ВВП на тлі незрозумілих перспектив відновлення української економіки та коливань обмінного курсу (понад 60% держборгу номіновано в іноземній валюті). Плюс у поточних умовах золотовалютні резерви України з лютого до червня знизилися на одну п’яту – до $22,8 млрд.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто також зазначити, що, за даними S&P Global Ratings, на тлі військових потрясінь Україна звернулася до кредиторів із проханням про відстрочку виплати боргів на два роки та призупинення платежів: офіційні кредитори країни вже прийняли пропозицію, тоді як голосування власників приватних облігацій з цього питання відбудеться до 9 серпня.

Пропозиція про відстрочку не передбачає жодних скорочень боргу та пропонує власникам облігацій деяку компенсацію у вигляді додаткових процентних платежів за звичайними єврооблігаціями та плати за згоду з цінних паперів, прив’язаних до ВВП.

падение экономики

Читайте також: «Ми беремо курс на розвиток, без згортань чи консервації». Денис Саприкін про роботу sportbank у період війни

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з прогнозом НБУ, зниження інфляції та відновлення зростання української економіки очікується вже у 2023 році.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)