Що думають топ-менеджери банків і небанківських установ про стан фінсектору: опитування НБУ

33% керівників фінустанов ставлять на поліпшення перспектив фінсектору в найближчі 6 місяців, тоді як відсоток песимістів за півроку зменшився до 6%.

Українські банкіри і керівники небанківських фінустанов високо оцінюють поточний стан фінансового сектору країни і не прогнозують погіршення ситуації в найближчі півроку, передає Banker.ua з посиланням на дані регулятора.

Згідно з результатами опитування, проведеного фахівцями НБУ 12-25 травня, керівники найбільших українських банків і небанківських фінустанов вважають нинішній стан фінансового сектору України найкращим за останні 3 роки. Позитивний баланс відповідей в рамках оцінки склав +22%.

У травневому опитуванні про системні ризики фінансового сектору брали участь керівники 22 банків, а також глави 12 страхових і 2 інвестиційних компаній.

Результати дослідження, зазначають в НБУ, відображають оцінки стану фінсектору за останні півроку топ-менеджментом фінансових установ та їхні прогнози на наступні 6 місяців.

Так, зазначає прес-служба регулятора, кожен третій учасник дослідження відзначив поліпшення ситуації в фінансовому секторі, і лише 6% опитаних позначили його стан як «нижче задовільного».

20% респондентів оцінюють ступінь стійкості сектору як високу або дуже високу, тоді як в минулому дослідженні такої думки дотримувалися лише 9% опитаних.

33% топ-менеджерів фінансових установ ставлять на поліпшення перспектив фінсектору в найближчі 6 місяців, тоді як відсоток песимістів, у порівнянні з попереднім опитуванням, зменшився до 6% або в 8 разів.

При цьому схильність фінустанов до ризику, на думку 69% респондентів, за останні півроку майже не змінилася.

Читайте також: За час локдауну в Україні зросла кількість фішингових сайтів. Як уберегтися від шахраїв та зберегти гроші?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними НБУ, в I кварталі більшість сегментів небанківського фінансового ринку України залишалися високоприбутковими: зниження в річному вимірі було зафіксовано лише за операціями факторингу.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)