У Fitch знизили прогноз рейтингу України і розповіли, що станеться з економікою країни у 2022-му

financial graphs

У Fitch прогнозують зниження валютних резервів до $25 млрд і зростання ВВП у 2022-му менш ніж на 3%.

Аналітики Fitch змінили прогноз рейтингу України та знизили очікування щодо зростання ВВП країни у 2022 році, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали Інтерфакс-Україна.

Агентство Fitch підтвердило РДЕ України у валюті на рівні «B», знизивши прогноз довгострокового рейтингу дефолту емітента до «стабільного» (був «позитивний»).

У якості аргументу на користь перегляду прогнозу аналітики Fitch Ratings вказують, зокрема, і «очікування більш тривалого» загострення напруженості з РФ».

При цьому, зазначають автори оцінки, згідно з базовим сценарієм, повномасштабного військового конфлікту уникнути вдасться – звідси і зниження прогнозу лише до «стабільного».

Плюс, зазначається у публікації, на рішення агентства про перегляд прогнозу вплинули такі фактори, як ослаблення міжнародних резервів країни, помірний відтік капіталу та обмеження фінансування.

Головний Telegram-канал банкірів

Крім того, Fitch Ratings переглянуло у бік зниження й прогноз зростання української економіки за підсумками 2022 року. Якщо у серпневій оцінці агентства вказувалися очікування на рівні 3,9%, то в нинішньому прогнозі – лише 2,9%.

Причиною перегляду експерти називають уповільнення зростання приватного споживання та реальної заробітної плати у країні. Також у якості аргументу щодо перегляду Fitch Ratings вказує високі ціни на газ та падіння внутрішнього попиту на тлі ескалації геополітичного ризику.

У 2023 році аналітики очікують на прискорення зростання ВВП до 3,5%.

Інфляція у першому півріччі поточного року, згідно з прогнозом, залишатиметься на рівні 10%, до кінця 2022-го впаде до 7,9%, а у грудні 2023-го – до 5,3%.

Крім того, Fitch Ratings прогнозує скорочення дефіциту держбюджету у 2022 році з 3,8% до 3,4% ВВП, зниження валютних резервів до $25 млрд (-$6 млрд) та відсутність нового випуску єврооблігацій.

Що ж до співпраці з МВФ, то експерти рейтингового агентства прогнозують у 2022-му повну виплату коштів у рамках поточної stand by та досягнення сторонами домовленостей щодо нової програми.

percentage symbol

Читайте також: Олексій Ревін (DIM): «Ми вчасно усвідомили — заміська нерухомість буде трендом наступних років, і той, хто першим візьметься за цей напрям, продемонструє ринку новий підхід до такого житла»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк опублікував новий Інфляційний звіт, згідно з яким зростання ВВП України в 2022-му прискориться до 3,4%, а інфляція повернеться до цілі в 2023 році.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)