Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Fitch та S&P знизили рейтинги України до обмеженого та вибіркового дефолту
Раніше власники єврооблігацій дали згоду на дворічну відстрочку для України щодо виплат.
Провідні рейтингові агенції Fitch та Standard&Poor’s знизили рейтинги України до обмеженого та вибіркового дефолту, передає Banker.ua з посиланням на матеріали Інтерфакс-Україна.
Експерти міжнародного агентства Fitch Ratings знизили довгостроковий рейтинг дефолту емітента України в іноземній валюті до «RD», що рівнозначно обмеженому дефолту, тоді як рейтинг інструментів було переглянуто до рівня «D».
Погодження відстрочки погашення зовнішнього боргу України на два роки, яке набуло чинності 11 серпня, агентство розцінює як завершення обміну проблемних боргів (DDE).
S&P, оцінюючи оголошені умови реструктуризації, називає операцію проблемною та рівнозначною дефолту: рейтинг України знижений до «SD» (вибірковий дефолт). Крім того, агентство заявило про зниження рейтингів випуску реструктурованих єврооблігацій з СС до D, а також рейтингів України в нацвалюті з B-/B до CCC+/C та рейтингів за національною шкалою з uaBBB-до uaBB-.
Плюс експертами Standard&Poor’s було дано негативний прогноз щодо рейтингу в нацвалюті: згідно з прогнозом агентства, на тлі спровокованих війною труднощів у уряду можуть виникнути проблеми з виконанням боргових зобов’язань у гривні.
У той же час, S&P підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента України у нацвалюті на рівні CCC-. Короткостроковий РДЕ при цьому залишається на рівні C, країнова стеля збережена на позначці B-, а рейтинг одного з внутрішніх випусків у валюті навіть підвищений до CCC-.
Обидва агентства – і Fitch, і Standard&Poor’s – очікують якнайшвидшого підвищення рейтингу України в іноземній валюті до рівня, який би відповідав перспективам виплат з обслуговування боргу згідно з новими умовами.
Читайте також: Чув, що ПриватБанк та інші банки знову заговорили про ліміти. Що це означає?
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Світовий Банк надасть Україні грант обсягом $4,5 млрд: кошти буде виділено з Цільового фонду СБ і спрямовано на відшкодування видатків державного бюджету, пов’язаних із соціальними виплатами та реалізацією програми медичних гарантій.
Коментарі (0)