Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Фонд гарантування вкладів виявив махінації з продажем пулу
Фонд гарантування вкладів готує документи для звернення в правоохоронні органи з приводу ситуації, що склалася навколо продажу пулу з якірним активом у вигляді кредиту з Кременчуцьким м’ясокомбінатом в заставі. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу ФГВФО.
Причиною такого рішення стало грубе порушення умов аукціону з боку організатора торгів – «Універсальної товарно-сировинної біржі», яка допустила до участі в аукціоні одного з учасників без оплати їм гарантійного внеску. Цим учасником є компанія ТОВ «БІЗНЕСРЕСУРС-УКРАЇНА», яка стала переможцем голландського аукціону, запропонувавши за пул більш 304 млн грн і таким чином, в два рази перевищила ціну найближчого конкурента. Однак компанія не заплатила за придбаний пул, хоча мала на це цілий місяць.
У відкриті торги за принципом голландського аукціону, який передбачає покрокове зниження ціни, зареєструвалися 4 учасники. При мінімальній ціні лота на аукціоні в 97 млн грн зниження було зупинено одним з учасників на рівні 126,7 млн грн і надалі торги продовжилися з підвищенням ціни. Після того як ТОВ ФК «Інвестохіллс Веста» підвищило пропозицію до 150,5 млн грн, ТОВ «БІЗНЕСРЕСУРС-УКРАЇНА» запропонувала більш 304 млн грн.
У пул були включені активи АТ “ВТБ Банк”, АТ “Дельта Банк”, ПАТ “Фідобанк” і АТ “БАНК” ФІНАНСИ І КРЕДИТ “, зокрема, права вимоги та інших майнових прав за 648 кредитами юридичних осіб, 89% яких мали забезпечення. Ключовою заставою за кредитами виступав цілісний майновий комплекс Кременчуцького м’ясокомбінату в Полтавській обл. і єдиний майновий комплекс будівель та споруд на Одещині.
У випадках відмови компанії платити за лот, згідно з регламентом торгів, Фонд повинен стягнути гарантійний внесок і визнати переможцем учасника, який надав другу за величиною цінову пропозицію. В даному випадку – це компанія «Інвестохіллс Веста», яка запропонувала 150,5 млн грн. Однак виявилося, що компанія ТОВ «БІЗНЕСРЕСУРС-УКРАЇНА» такий гарантійний внесок взагалі не робила з мовчазної згоди на те біржі – організатора торгів.
З огляду на грубе порушення умов участі в аукціоні Фонд гарантування вважає його спотвореним і скасовує його результати. В діях організатора і учасників торгів вбачаються ознаки можливої умисної змови. Фонд звернеться до правоохоронних органів для з’ясування обставин і в разі доведення цих фактів причетні до махінацій понесуть відповідальність.
Нагадаємо, що 6 лютого 2020 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) проведе повторний аукціон з продажу пулу активів VAB Банку, в який входять права вимоги за кредитами на 29,3 млрд грн.
Коментарі (1)
Ох ця відповідальність. Коли її вже справді хтось понесе…