Фрідман хоче вкласти $1 млрд в Альфа-Банк Україна задля зняття санкцій

Український Альфа-Банк не проти такої пропозиції і вже запропонував НБУ дати на це дозвіл, оскільки ці гроші підуть на розвиток проєктів в Україні.

Російський олігарх українського походження Михайло Фрідман пропонує інвестувати $1 млрд власних статків в «Альфа Банк Україна», передає Banker.ua з посиланням на матеріали The Wall Street Journal. В обмін на такий крок він попросив уряд Великої Британії зняти з нього санкції.

Нагадаємо, що Фрідман є співзасновником українського Альфа-Банку (у серпні цього року назву змінили на Sense Bank), який входить до банківської групи олігарха.

Головний Telegram-канал банкірів

Як заявили офіційні особи США, власники й керівники компаній із підсанкційного списку постійно роблять такі пропозиції владам західних країн, які проводять кампанію із завдавання економічних збитків росії через її війну проти України. Тож пропозиція Фрідмана не стала виключенням.

Сам Фрідман заперечив, що робив таку пропозицію, пише The Wall Street Journal. При цьому у МЗС Британії заявили, що не виправдовують будь-яких ухилянь від санкцій.

Як повідомив голова наглядової ради Альфа-Банк Україна Роман Шпек, фінустанова запропонувала владі дозволити Фрідману інвестувати в український банк $1 млрд. Ці гроші підуть на фінансування проєктів в Україні, пов’язаних з інфраструктурою, продовольчою та енергетичною безпекою, охороною здоров’я.

За словами Шпека, український банк надіслав свою пропозицію НБУ ще у червні, але жодним чином не заради послаблення санкцій.

Американське видання також зазначає, що для переказу коштів Михайлу Фрідману знадобиться дозвіл ЄС і Мінфіну США. Хоча він не перебуває під санкціями в Америці, але певні обмеження щодо Альфа-Банку були введені там.

Читайте також:  У Cominbank прокоментували штраф НБУ на 6,9 млн грн

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що державний Ощадбанк запитав власників двох випусків єврооблігацій про згоду на зміну низки умов  кредитних угод. Зокрема, йдеться про відмову у період військового стану та 6 місяців після нього від ковенанта підтримки достатності капіталу.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)