G7 підтримала програму фінансування України на 2024 рік і погодила нові санкції проти рф

Лідери “Великої сімки” зробили спільну заяву, в якій анонсували нові санкції проти рф з особливою увагою на обхід обмежень через треті країни.

Країни “Великої сімки” у день відкриття саміту в Хіросімі домовилися посилити санкції проти росії щодо експорту та фінансового сектора. Також G7 вживе заходів для скорочення можливостей щодо обходу санкцій через філії російських банків, передає Banker.ua з посиланням на спільну заяву G7.

Головний Telegram-канал банкірів

Зокрема, організація анонсувала заборону на експорт всіх товарів, критично важливих для російської агресії, включаючи експорт промислового устаткування, інструментів та інших технологій.

Водночас в переліку винятків буде сільськогосподарська, медична та гуманітарна продукція.

“Ми будемо й надалі перешкоджати ухиленню та обходу наших заходів проти росії, зокрема проти організацій, які перевозять матеріали на фронт. Ми взаємодіємо з третіми країнами, через які до росії можуть надходити товари, послуги або технології, обмежені “Великою сімкою”, – йдеться у заяві.

Також G7 працює над подальшим обмеженням використання Росією міжнародної фінансової системи, зокрема для обходу санкцій.

“Ми робимо кроки щодо подальшого скорочення можливостей для росії обійти наші фінансові заходи, зокрема шляхом запобігання використанню філій російських банків у третіх країнах для обходу санкцій”, – сказано в документі.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак також повідомив, що G7 планує зберігати активи рф замороженими, доки москва не компенсує збитки від війни в Україні. Окрім того, лідери підтримали програму фінансової допомоги Україні на 2024 рік.

деньги_доллар_монеты

Читайте також: Зустрічаємо в 2023-му: 5 нових авто на українському ринку

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Єврокомісія вперше оцінила економіку України як потенційного члена ЄС.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)