Глава НБУ зустрівся з топами ЄБРР: про що говорили

рабочий стол

Війна в Україні стала переломним моментом, який вимагає від світу нестандартних рішень, зазначив голова НБУ.

Посилення міжнародного тиску санкції на росію стане ефективною відповіддю на загрозу глобальній економічній безпеці. Про це, виступаючи на Щорічних зборах Ради Управляючих ЄБРР, заявив голова НБУ Кирило Шевченко, повідомляє Banker.ua.

За словами керівника Нацбанку, посилення міжнародного санкційного тиску дозволить зменшити можливості країни-агресора щодо фінансування війни проти України.

«Війна в Україні стала переломним моментом, який вимагає від світу термінових та нестандартних рішень», – зазначив у ході виступу Кирило Шевченко.

Крім того, у рамках двосторонніх зустрічей глава НБУ поспілкувався з керівництвом ЄБРР, подякувавши європейським колегам за всебічну підтримку України у боротьбі з російським агресором та їхню допомогу у повоєнному відновленні країни. Йдеться про «пакет стійкості» ЄБРР та рішення Організації закрити свої представництва у москві та мінську.

Варто зазначити, що на початку березня Європейський банк реконструкції та розвитку оголосив про виділення Україні фінансування у розмірі 2 млрд євро, яке називається «пакетом стійкості».

Кошти в рамках програми призначені для підтримки людей, компаній і країн, які постраждали внаслідок війни.

Головний Telegram-канал банкірів

Як повідомляє прес-служба НБУ, Кирило Шевченко також обговорив з колегами з ЄБРР питання адаптації положень нормативної бази України та принципів нагляду до стандартів пруденційного нагляду Євросоюзу в банківському секторі.

За словами голови Нацбанку, сторони провели ґрунтовну роботу щодо оцінки еквівалентності регуляторної та наглядової бази Європейською службою банківського нагляду.

«Ми сподіваємось на подальшу співпрацю з ЄБРР у ​​цьому проєкті, оскільки це одна з важливих складових нашого євроінтеграційного курсу», – наголосив Кирило Шевченко.

Кирилл Шевченко

Читайте також: Відповіді на п’ять запитань, що хвилюють банки та фінсектор у період воєнного стану

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними ЄІБ, на повоєнне відновлення України можуть знадобитися трильйони євро.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)